Suçlular’a Amerika’nın İki Festivalinden Ödül

Yazan: Ayşe Ebru

Sundance ödüllü Serhat Karaaslan imzalı Suçlular kısa filmi, Amerika’nın Nevada eyaletinde yapılan Cordillera Film Festivali‘nde En İyi Kısa Drama ödülünü, Los Angeles’ta yapılan Salute Your Shorts Film Festivali‘nde ise Runner up-Drama ödülünü kazandı.

Başrollerini Deniz Altan, Lorin Merhart, Erdem Şenocak ve Ercan Kesal‘ın paylaştığı “Suçlular” dünya prömiyerini şubat ayında Sundance Film Festivali’nde yapmış, festivalden Jüri Özel ödülü ile Vimeo Jürisi En İyi Yönetmen ödülleriyle dönmüştü.

Suçlular

Şimdiye kadar birçok uluslararası festivalde gösterilen ve Sundance, Dokufest, Palm Springs, İstanbul gibi önemli festivallerden ödüller alan Suçlular’ın festival yolculuğu devam ediyor. Önümüzdeki aylarda Brüksel, Drama (Yunanistan), HollyShorts (Kaliforniya), Nashville (Tennessee) ve başka uluslararası film festivallerinde gösterilecek.

Türkiye’de ise Başka Sinema Ayvalık Film Festivali kapsamında 4 Eylül saat 15:00 Vural Sineması’nda gösterimi yapılacak.

Suçlular

Suçlular, birlikte romantik bir gece geçirmek için otel arayan ancak evlilik cüzdanları olmadığı için şehirdeki otellerden geri çevrilen üniversite öğrencisi genç bir çiftin bir gece boyunca başlarına gelenleri konu alıyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir