Olivia Wilde’ın Kısa Filmi “Wake Up”tan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Zehra İncecik
Olivia Wilde ve Margaret Qualley’yi bir araya getiren Wake Up’tan İlk Fragman Yayınlandı!

2020 Sundance Film Festivali’nde dünya prömiyeri olan “Wake Up” adlı kısa film için üç güçlü yetenek bir araya geldi. Olivia Wilde ve Margaret Qualley, kariyerlerinde çığır açan bir yıl geçiriyorlar. Wilde, eleştirel olarak beğenilen uzun metrajlı filmi “Booksmart” ile bugün çalışan en iyi yeni yönetmenlerden biri olarak ortaya çıktı.

Qualley, “Once Upon a Time in Hollywood” ve “Fosse/Verdon” da rol alırken, ikincisi ona bir Emmy adaylığı kazandırdı. Şimdi, ikisi büyük sinematograf Matthew Libatique tarafından çekilen yeni kısa film “Wake Up” için bir araya gelerek 2020’de kariyerlerini hala parlak tutuyorlar. Wilde’nin yönettiği kısa film dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yapacak.

IndieWire’ın haberine göre; “Wake Up” kısa filminde, Qualley giderek dijitalleşen bir dünyada insanlığını yeniden keşfetmeye zorlanan Jane Doe rolünü canlandırıyor. Wilde, People dergisine kısa filmden bahsetti: “Margaret Qualley ile işbirliği yaparak, bu hikayede insan olmanın ne demek olduğunu anlatmak çok heyecan vericiydi. Efsanevi görüntü yönetmeni Matty Libatique ve diğer olağanüstü ekibimizle, vahşi, garip ve zamanında bir şeyler yapma şansım oldu.”

“Native Son”un galasından sadece bir yıl sonra “Wake Up” Libatique’yi Sundance’e geri getiriyor. Libatique, “Pi”, “Requiem for a Dream”, “Black Swan” ve daha fazlası dahil olmak üzere Darren Aronofsky ile yaptığı işbirlikleri ile bilinir. DP, En İyi Görüntü Yönetmeni dalında ilk Oscar adaylığını “Black Swan” ile kazandı, ardından Bradley Cooper’ın “A Star Is Born” kategorisinde ikinci bir aday gösterildi. Bu kış iki yeni Libatique çekim projesi tanıtıldı. Birincisi “Wake Up” iken ikincisi “Birds of Prey”.

Olivia Wilde Directs Margaret Qualley in First Trailer for Short Film Wake Up
https://wdrv.it/present-project-detail/assetId/81978544/token/a8054d3fc/presentationId/14243805
Credit: Courtesy HP

“Wake Up”, Wilde’ın uzun metrajlı yönetmenlik çalışmaları arasında kısa bir film molası anlamına geliyor. Oyuncu ve film yapımcısı “Booksmart” senaristi Katie Silberman ile bir tatil komedi filmi yönetmeye hazırlanıyor. Her iki kadın da Universal Pictures’ın desteğine sahip olan özelliği üretmeye hazır. Wilde ayrıca 1950’lerde “Don’t Worry, Darling.” başlıklı psikolojik bir gerilim geliştiriyor ve ayrıca projeyi yönetmeyi planlıyor.

Fragmanı İzle:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın