Vavien Sinemaseverlerden Tam Not Aldı

Yazan: Gamze Çakan

Halkın sevgilisi olan oyuncular Engin Günaydın, Binnur Kaya ve Settar Tanrıöğen’in başrollerini paylaştığı, yılın iddialı yapımlarından Vavien’in galası büyük ilgi gördü!.. 18 Aralık’ta seyircisiyle buluşacak olan filmin galasına sanat ve iş dünyasından önemli isimler katıldı.

Yapımcılığını İmaj’ın, yönetmenliğini Taylan Biraderler’in üstlendiği, oyuncu Engin Günaydın’ın filme uyarlanan ilk senaryosuna sahip “Vavien”in galası İstinyePark AFM Sinemaları’nda gerçekleşti. Galaya katılan sanat dünyasının değerli isimleri film hakkında beğenilerini film ekibi ile paylaştılar. Filmde başrol oyuncularının yanı sıra sevilen oyunculardan Serra Yılmaz ve İlker Aksum da rol aldılar.

Kasabalı bir ailenin yaşadığı olayları incelikli bir dille yansıtan “Vavien”, yılın en iyi Türk filmlerinden biri olacak. Tüm oyuncuların üstün performans sergilediği film, mizahi ve dramatik unsurları başarılı bir şekilde biraraya getirerek, şaşırtıcı hikayesini son derece yalın bir dille anlatıyor.

Filmin Konusu
Celal, karısı ve çocuğuyla mutsuz bir aile hayatı sürmektedir. Abisi Cemal’le birlikte ortak oldukları elektrik dükkanında da işler pek parlak değildir. Birçok yere borçları vardır. Celal ve Cemal’in tek eğlencesi Samsun’da pavyona gitmektir. Pavyonda çalışan Sibel Ceylan’a olan aşkı Celal’in başına dert açacaktır. Celal’in karısı Sevilay, 15 yıldır, Almanya’da yaşayan babasının gönderdiği paraları biriktirerek saklamaktadır. Celal’in bu sırrı bildiğinden habersizdir. Zaten mutsuz bir hayat sürmekte olan Celal, bu paranın kurtuluşu olduğunu düşünerek, bir plan yapar. Fakat Celal’i sürprizler beklemektedir.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir