Tilda Swinton’ın Kızıyla Birlikte Rol Aldığı ‘The Souvenir’den Fragman ve Afiş Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Dünya prömiyerini bu yıl Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren ‘The Souvenir’, festivalden Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü ile dönmüştü. Başrollerinde Honor Swinton Byrne ve Tom Burke’ün paylaştığı filmin kadrosunda ayrıca Tilda Swinton, Richard Ayoade, Jack McMullen ve Frankie Wilson yer alıyor.

Yönetmenliğini ve senaryosunu Joanna Hogg’un üstlendiği film, Sundance’te büyük beğeniyle karşılanmıştı. Bir sinemacının ilk aşkını anlatan ‘The Souvenir’in, iki bölümlü bir serinin ilk filmi olacağı duyuruldu. Filmin sinopsisi şu şekilde:

Utangaç ancak hırslı bir film öğrencisi (Honor Swinton Byrne), karizmatik ancak güvenilmez bir adamla çalkantılı bir kurlaşırken, bir sanatçı olarak kendi sesini bulmaya başlar. Hayallerini yok etmeye tehlikeli bir şekilde yakın olan yoğun ve duygu yüklü ilişkide gittikçe derinlere inen genç kadın, bu süreçte aşırı korumacı annesi ve kendisi için endişelenen arkadaşlarına meydan okur.

The Souvenir

Honor Swinton Byrne, daha önce annesi Tilda Swinton’ın ‘I Am Love’ filmindeki rolüyle beyazperdeye adım atmıştı. ‘The Musketeers’ ve ‘War & Peace’ gibi dizilerde yer alan , Tom Burke ise en son ‘C.B. Strike’ dizisinde rol almıştı.

Yapımcılığını BBC Films, BFI Film Fund, JWH Films, Protagonist Pictures ve Sikelia Productions’ın yaptığı filmin, dağıtım haklarını Amerika Birleşik Devletleri’nde A24, Birleşik Krallık’ta ise Curzon Artificial Eye üstlendi. Filmin yılın sonlarına doğru gösterime gireceği söyleniyor.

‘The Souvenir’in yayınlanan afişi ve fragmanı aşağıda yer almaktadır.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir