J.R.R. Tolkien’ın Biyografi Filmi ‘Tolkien’den İlk Fragman Yayında!

Yazan: Deniz Canpolat

Dome Karukoski tarafından yönetilen usta yazar J.R.R. Tolkien’ın merakla beklenen biyografik filmi ‘Tolkien’den ilk fragman yayınlandı. ‘The Grump’ and ‘Tom of Finland’ filmlerinden tanıdığımız Fin yönetmen Dome Karukoski’ye senaryoda David Gleeson (‘Cowboys and Aliens’) ve Stephen Beresford (‘Pride’) eşlik ediyor.

Film, kitleleri peşinden sürükleyen “Yüzüklerin Efendisi” ve “Hobbit” serilerinin ünlü yazarı, orta dünyanın yaratıcısı J.R.R. Tolkien’ın kendini bulma süresi olan okul yılları, aşkları ve arkadaşlıkları arasında sanatına ilham veren detayları aydınlatıyor. Bu sırada patlak veren 1. Dünya Savaşı ile iç içe geçen romantizmin yanı sıra Orta Doğu’nun büyülü dünyasında yaşanan karmaşık ayrıntıların yoğurularak “Lord of The Rings” evrenine nasıl ilham kaynağı olduğunu gözler önüne seriliyor.

Başrolünde Nicholas Hoult’un yer aldığı filmde, Tolkien’in hayat arkadaşı Edith Bratt rolünde Hoult’a Lily Collins eşlik ediyor. Filmin kadrosunda ise Tom Glynn-Carney, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Albie Marber, Colm Meaney ve Genevieve O’Reilly gibi isimler bulunmaktadır.

Filmin dünyada 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girmesi beklenirken, ülkemizdeki vizyon tarihi henüz kesin değil. ‘Tolkien’in yayınlanan ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir