‘The Man From Earth: Holocene’in Yapımcıları Filmi Torrent’le Paylaştı!

Yazan: Gamze Çakan
The Man From Earth Holocene

The Man From Earth Holocene

Senaryosunu Jerome Bixby’nin ölüm döşeğinde tamamladığı ‘The Man From Earth’, hem orijinal senaryosuyla hem de yapımcılarının filmi dağıtım yöntemiyle adından söz ettirmişti. O dönem filmi internette dağıtan dosya paylaşım ortamı kullanıcılarına teşekkür eden yapımcı Eric D. Wilkinson, filmin tanıtımının onlar olmadan bu kadar iyi yapılamayacağını ifade etmişti.

Wilkinson ve film ekibi “Gelecekte dosya paylaşımı konusunda şikayet etmeyeceğim, bir sonraki filmimi yaptığım zaman paylaşıma kendim açacağım.” açıklamasıyla verdiği sözü 11 yıl sonra yerine getirdi. İlk filmin devamı niteliğinde olan ‘The Man From Earth: Holocene’in torrent dosyasını minik bir notla birlikte paylaşan Yönetmen, Senarist ve Yapımcı Richard Schenkman‘ın mesajını olduğu gibi paylaşıyoruz.

Yönetmenden mesaj:
Yeni filmimiz ‘The Man From Earth: Holocene’i izlemek için vakit ayırdığınız için teşekkürler. Dünya üzerinde bu filmi izlemek isteyen her bir kişinin filmi izlemesi ya da indirmesinden emin olmak için, filmimizi dosya paylaşım topluluğuyla kendimiz paylaşıyoruz. Yalnız bu filmi ücretsiz bir şekilde paylaşmamız, filmin ücretsiz bir şekilde çekildiği anlamına gelmiyor.
İşte o yüzden, filmi izledikten sonra, http://www.ManFromEarth.com adresine gidip bağış yaparsanız -miktarı ne kadar olursa olsun- size çok minnettar oluruz. Bu olay onur sistemi* için devrim niteliğinde olan küresel bir deneydir. İnsanlara, “Eğer filmimizi izlerseniz ve beğenirseniz, bu filmi yapan insanlara direkt olarak ödeme yapar mısınız?” diye soruyoruz.
Lütfen SADECE BU DOSYAYI paylaşın ve herhangi bir düzenleme ya da değişiklik yapmayın. Aynı şekilde lütfen filmi YouTube ya da üçüncü tarafların kazanç elde edebileceği herhangi bir başka plattforma yüklemeyin. Bu adil olmaz ve burada filmi herkesle paylaşarak ulaşmaya çalıştığımız ruha uymaz. Bir kez daha desteğiniz için teşekkür ederiz.
Umarız ki ‘The Man from Earth: Holocene’den keyif alırsınız.”

* Onur Sistemi: İnsanların ahlak dışı ve haksız davranmayacağını farzederek sorumluluğu bireylere bırakan, ancak bir takım yaptırımları beraberinde getiren dürüstlük üzerine kurulu bir yönetim sistemi.

The Man From Earth Holocene

The Man From Earth Holocene

2007 tarihli ‘The Man from Earth’, üniversitede tarih profesörlüğü yapan John Oldman’ın çalışma arkadaşlarına 14.000 yıl boyunca hayatta kalmayı başarmış ve tüm dünyayı dolaşmış bir adamla ilgili anlattığı hikayenin etrafında dönüyordu.

Devam filmini Jerome Bixby’nin oğlu Emerson Bixby ile Richard Schenkman ve Eric D. Wilkinson’ın yazdığı ve yönetmenliği ilk filmde olduğu gibi Richard Schenkman’ın üstlendiği ‘The Man from Earth: Holocene’ filminin başrollerinde ilk filmden bildiğimiz David Lee Smith ve William Katt‘ın yanı sıra, Vanessa Williams, Michael Dorn ve Brittany Curran yer alıyor.

‘The Man from Earth: Holocene’ filmini çeşitli torrent platformlarından indirerek izleyip daha sonra bağış yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın