Ana sayfa Haberler Filmler Sefa Öztürk’ün İlk Filmi ‘Güven’ Sofya Film Festivali’nde Yarışacak!

Sefa Öztürk’ün İlk Filmi ‘Güven’ Sofya Film Festivali’nde Yarışacak!

Başrollerini Bülent Çolak, Gözde Çığacı, Ahmet Kaynak ve Serkan Keskin‘in paylaştığı ‘Güven’ 7-17 Mart arasında düzenlenecek Sofya Uluslararası Film Festivali’nde seyircisi ile buluşacak.

‘Güven’, Zonguldak’ta bir güvenlik şirketinde çalışan Ali ve eşi Meryem’in sorunsuz gözüken ilişkilerini konu alıyor. Meryem’in eski sevgilisi ve çocuğunun babası Ferit’in şehre geri dönmesiyle karı-koca arasında bir güven testi başlar. Ferit’in zamansız bir şekilde öldürülmesi aralarındaki güvensizliği iyice körükler. Şüpheli olarak sorgulanan karı-kocanın ilişkileri tamamen değişecektir.

Öztürk’ün ilk uzun metrajlı filminin yapımcılığını F. Serkan Acar, Muhammet Çakıral ve Dilek Aydın üstleniyor. ‘Güven’, Antalya ve Boğaziçi Uluslararası Film Festivalleri’nden sonra, 23. Sofya Uluslararası Film Festivali‘nde, Uluslararası Yarışma bölümünde yarışacak.

Sefa Öztürk kimdir?

1980 yılında doğan Sefa Öztürk, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Bölümü’nde tamamladı. Bir dönem gazetecilik de yapan Öztürk, kariyerini sinema ve TV alanında sürdürdü. ‘İşler Güçler’, ‘Adını Sen Koy’, ‘Suskunlar’, ‘Şöhret’ gibi dizilerde asistan yönetmenlik yapan Öztürk, ilk uzun metrajlı filmi ‘Güven’i 2018 yılında tamamladı.

Sefa Öztürk

Güven

Yönetmen: Sefa Öztürk
Senaryo: Sefa Öztürk
Yapımcı: F. Serkan Acar, Muhammet Çakıral, Dilek Aydın
Ortak Yapımcı: Sefa Öztürk, Murat Başman
Yardımcı Yapımcı: Emmanuelle Döry
Oyuncular: Bülent Çolak (Ali), Gözde Çığacı (Meryem), Ahmet Kaynak (Ferit), Serkan Keskin (Komiser), Feride Çetin (Esra)
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
Kurgu: Ömer Günüvar
Sanat Yönetmeni: Nezihe Ateş
Ses: Seçkin Akyıldız
Müzik: Erdem Helvacıoğlu
Cast Direktörü: Nimet Atasoy
Süre: 98 dakika

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın