‘Anadolu Turnesi’ Belgeseli Vizyondan Önce Beyoğlu Sineması’nda!

Yazan: Gamze Çakan

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin yönettiği yol ve müzik belgeseli ‘Anadolu Turnesi’, 13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında İstanbul, Ankara ve İzmir’de aynı anda seyirciyle buluşuyor. Filmin Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek gösterimi sonrasında ise, seyirciyi rock ve saykedelikle dolu bir gece bekliyor. Barlas Tan Özemek, Batu Akdeniz, Gülin ve Islandman’in yanı sıra sürpriz isimlerin de sahne alacağı gecede, filmin müzik grubu Venus Music Peace Band de yıllar sonra ilk kez Anahit Sahne’de bir araya geliyor!

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte yönettikleri yol ve müzik belgeseli ‘Anadolu Turnesi’, 13 Mart’ta Başka Çarşamba kapsamında seyirciyle buluşacak.

İstanbul ile aynı anda Ankara ve İzmir’de de gösterilecek olan filmin, Beyoğlu Sineması’nda gerçekleşecek gösterimine ise film ekibi de katılacak.

Gösterimin ardından gece Anahit Sahne’de, filme özel bir konser ve partiyle devam edecek. Rock ve saykedelik tutkunlarını buluşturacak gecede, Barlas Tan Özemek Trio, Batu Akdeniz, Gülin ve Islandman, ‘Anadolu Turnesi’ne özel performanslarıyla sahne alacaklar. Gecenin sürprizlerinden biri de, ‘Anadolu Turnesi’nin kahramanları Venus Music Peace Band olacak ve grup, yıllar sonra ilk kez o gece için bir araya gelecek.

Deniz Tortum ve Can Eskinazi’nin birlikte yazıp yönettiği; Aslı Erdem, Cem Celal Bilge ve Deniz Tortum yapımcılığında gerçekleşen ‘Anadolu Turnesi’, Türkiye’nin farklı yerlerinden gelip Beyoğlu’nda bohem bir müzik stüdyosunda ortak hayat kurmuş dört gencin saykedelik rock grupları Venus Music Peace Band ile Anadolu turnesine çıkmalarının hikâyesini anlatıyor. Türkiye’de ilk kez geçen yıl 17. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nde gösterilen ‘Anadolu Turnesi’, 15 Mart’ta gösterime girecek.

Anadolu Turnesi
Özel Gösterim & Konser

Tarih: 13 Mart 2019, Çarşamba
Saat: 19:00 (Gösterim), 21:30 (Konser)
Yer: Beyoğlu Sineması (Gösterim), Anahit Sahne (Konser)
Biletler*
Gösterim 18 TL
Konser Öğrenci 35 TL, Tam 40 TL

*Bilet satışı 15 Şubat’tan itibaren başlayacaktır.

Anadolu Turnesi
Vizyon Tarihi: 15 Mart 2019
Türkiye | DCP, Siyah-Beyaz, 114′ | Türkçe

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir