Park Chan-wook Yeni Filmi Decision to Leave İçin Yönetmen Koltuğuna Geri Döndü

Yazan: Elif Türkan Erışık

İntikam Üçlemesi ile tanıdığımız filmiyle tanıdığımız yönetmeni Park Chan-wook, 2016’ya damga vuran The Handmaiden’den beri ilk defa uzun metrajlı bir film için yönetmen koltuğuna geri dönüyor. Park en son 2018’de, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz İngiliz yazar John Le Carre’ın casus romanından uyarlanan ve Florence Pugh ile Alexander Skarsgård’ın başrolü paylaştığı BBC yapımı The Little Drummer Girl mini dizisinin yönetmenliği üstlenmişti.

Söylenenlere göre Park’ın Basic Instinct’i akla getiren, Decision to Leave adlı yeni uzun metrajlı projesi, gizemli bir cinayeti inceleyen bir dedektifin, şüphelendiği gizemli bir dul kadına aşık olmasını konu alıyor. Başrollerde ise, Bong Joon Ho’nun “The Host” ve “Memories of Murder” filmlerinden tanıdığımız Park Hye-il ile Ang Lee’nin “Lust, Caution” filminde Tony Leung Chiu-Wai’le başrolü paylaşmış olan Tang Wei var. Yardımcı kadroda ise Park Chan-wook’un 2011 yapımı kısa filmi Night Fishing‘de yer alan Go Kyung-pyo, Park Yong-woo ve Lee Jung-hyun var.

The Handmaiden

Park, “Decision to Leave”in senaryosunu, The Handmaiden’ı yaparken de birlikte çalıştığı Jeong Seo-kyeong’la kaleme aldı. Park’ın 2006 yapımı I’m a Cyborg, but That’s Ok ve 2009 yapımı Thirst filmlerini de birlikte yazan ikili için bu, dördüncü işbirlikleri olacak. Yapımcılığını Moho Film ve CJ Entertainment’ın üstlendiği Decision to Leave üzerinde çalışmaların ekim sonuna kadar başlaması bekleniyor. Bu bakımdan, daha kesin bir çıkış tarihi olmayan filmin 2021 Cannes film festivalinde dünya prömiyerini yapması muhtemel.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir