Makoto Shinkai’nin Son Animesi ‘Your Name’e Ait İngilizce Dublajlı İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Tüm zamanların en yüksek hasılatlı animelerinden biri olan Makoto Shinkai imzalı ‘Your Name’, geçtiğimiz ay düzenlenen Akademi Ödülleri’nde adaylık kazanmak için yapılan çalışmalar kapsamında Amerika’da bir hafta gösterilmiş ancak göz ardı edilmişti.

Yönetmen Makoto Shinkai’nin kendi yazdığı romandan uyarladığı filmin İngilizce senaryosunu ise Clark Cheng kaleme aldı. ‘Your Name’ düzenli olarak birbiriyle vücut değiştiren iki lise öğrencisinin kendilerini keşfetme hikayesini anlatıyor. Kırsalda yaşan Mitsuha buradaki sakin yaşamdan sıkılır ve yakışıklı bir Tokyo genci olmayı diler. Mtisuha’nın bu sıradışı hayali gerçek olur ve Tokyo’da yaşayan Taki isimli gençle vücut değiştirmeye başlar. Başlangıçta rüya sandıkları bu durum, ikisinin yaşamını da kökten değiştirecektir.

CoMix Wave Films isimli animasyon şirketinin yaptığı animenin dağıtım haklarını ise Toho isimli şirket satın aldı. Amerika’da 7 Nisan tarihinde gösterime girecek olan ‘Your Name’in İngilizce dilinde yayınlanan ilk fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın