“Kızım Gibi Kokuyorsun” Filminden İlk Görüntüler Yayında!

Yazan: Gamze Çakan

Clemence Verniau, Çağlar Ertuğrul ve Yılşen Özdemir’in başrollerini paylaştığı ve ‘Vicdan Aağacı’ ile ‘Mor Ufuklar’ filmlerinin yönetmeni Olgun Özdemir’in yönetmenliği üstlendiği “Kızım Gibi Kokuyorsun” filminin ilk teaser’ı yayına girdi!

Türkiye- Amerika ve Fransa ortak yapımı olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen, hem yönetmenliğini hem de senaryosunu Olgun Özdemir’in üstlendiği ve Dünya prömiyerini 22. Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek olan “Kızım Gibi Kokuyorsun” filminden ilk teaser yayınlandı!

Fransız oyuncu Clemence Verniau, Çağlar Ertuğrul, Yılşen Özdemir, Şerif Sezer, Esin Civangil, Tolga Güleç, Deniz Arna, Muhammed Cangören ve Fehmi Karaaslan’ın kadrosunda yer aldığı film, 14 Temmuz 2016’da Fransa’nın Nice kentinde gerçekleşen Fransa Ulusal Günü kutlamaları sırasında gerçekleşen terör saldırısına dayanıyor.

Nice’de Bastille günü gerçekleşen terör saldırısında tüm aile fertlerini kaybeden Beatrice (Clemence Verniau) babasının vasiyeti üzerine ailesinin cenazelerini, göç ettikleri Antakya’da Ermeni köyü olan Vakıflı’ya getirir. Beatrice’in Samandağ’da kaldığı motelde yolu, aynı terör örgütünden dolayı başına bir sürü şey gelen Suriyeli Hevi (Yılşen Özdemir) ve ülkesine tatile gelmiş gurbetçi İbrahim (Çağlar Ertuğrul) ile kesişir. Bu üçlüden birinin bilmediğimiz bir yakını ise kayıptır. Beatrice, Hevi ve İbrahim; bu kayıp yakını bulmak için uzun bir yola çıkacaktır.

15 – 24 Haziran tarihleri arasında 22.si gerçekleşmekte olan Şanghay Uluslararası Film Festivali’nin Nuri Bilge Ceylan’ın jüri başkanlığı yapacağı Uluslararası Panorama bölümünde yarışacak.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir