Jake Gyllenhaal ve Denis Villeneuve Yeni Bir Projede İşbirliği Yapacaklar

Yazan: Gökçe Erdoğan

Daha önce, aynı yıl içerisinde gösterime girmiş Enemy ve Prisoners filmlerinde birlikte çalışan Jake Gyllenhaal ve Denis Villeneuve’ün yeni projesi belli oldu. Jo Nesbø’nun The Son adlı romanından uyarlanacak diziyi Denis Villeneuve yönetirken Jake Gyllenhaal da başrolünde yer alacak. Dizi, HBO‘da mini dizi olarak yayınlanacak.

Söylenenlere göre ikili uzun süredir tekrar bir projede birlikte yer almak istiyordu. The Son’ı okuyup beğenen Jake Gyllenhaal’un kitabı Denis Villeneuve’e göndermesiyle de ilk adım atılmış. Birkaç yıldır akıllarında olan proje ilk başta bir film olarak tasarlanmış. Ancak kitabın anlattığı hikaye göz önüne alındığında daha çok detayın aktarılabilmesi için bir kısa diziye çevrilmesine karar vermişler. Jake Gyllenhaal ve Denis Villeneuve aynı zamanda dizinin yapımcılarından. Gyllenhaal’un da sahibi olduğu yapım şirketi Nine Stories 2016’da kitabın haklarını almış.

Bir suç gerilimi kitabı olan The Son, üstlendiği suç sonucu hapse giren 30’lu yaşlarındaki bir adamı anlatıyor. Ana karakter Sonny Lofthus aynı zamanda geçmişini hatırlamakta zorlanan bir uyuşturucu bağımlısı. Babasının ölümüyle ilgili bazı gerçekler ortaya çıkınca hapisten kaçan Sonny, bir yandan babasının ölümünün intikamını alırken bir yandan da yakalanmamaya çalışıyor. Kitap, intikam hikayesiyle birlikte Oslo’daki yolsuzluğa da değiniyor.

Bu dizi, daha çok sinema kariyeri ile bilinen Jake Gylleenhaal’un ilk düzenli televizyon rolü olacak. Dizinin diğer yapımcıları içinde HBO’nun bir diğer dizisi Westworld’ün yaratıcılarından Jonathan Nolan ve Lisa Joy da yer alıyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir