Görülmüştür Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Bisiklet, Musa ve Dondurma kısa filmleriyle tanınan Serhat Karaaslan‘ın ilk uzun metrajlı filmi olan Görülmüştür, uzun soluklu ve bol ödüllü festival sezonunun ardından 20 Eylül 2019 tarihinde gösterime giriyor. Uluslararası prömiyerini 54. Karlovy Vary Film Festivali‘nde gerçekleştiren film, burada FEDORA Film Eleştirmenleri tarafından verilen En İyi Film Ödülü‘nü kazanmıştı. Türkiye’de katıldığı İstanbul Film Festivali ve Uluslararası Ankara Film Festivali‘nden de En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kurgu, SİYAD En İyi Film, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini elde etmişti.

Görülmüştür ayrıca 13-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve 23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Altın Koza Film Festivali‘nin ulusal yarışma bölümlerinde yer alacaktır. Dağıtımını Başka Sinema’nın üstlendiği Görülmüştür’de Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy ve Füsun Demirel‘in yanısıra İpek Türktan, Kaynak, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Banu Fotocan da rol aldı.

Görülmüştür; fotoğrafta gördüğü bir kadını takıntı haline getiren genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Zakir, bir cezaevinde mektup okuma komisyonunda çalışmaktadır. Hayatını mahkumlar arasına geçiren Zakir, hükümlülere gelen mektupları okumakla görevlidir. Her gelen mektup önce onun kontrolünden geçer. Mektuplarda yazılanlar cezaevi protokolüne göre bir sorun teşkil etmediği taktirde sahibine ulaşabilir. Mektupları kontrol ettiği bir gün, mektubun birinden çıkan bir fotoğraf Zakir’in dikkatini çeker. Fotoğraf, Selma adındaki genç ve güzel bir kadına aittir. Genç adam çok etkilendiği bu
fotoğrafı çalmaya karar verir. Ancak bir süre sonra olay basit bir hırsızlık olarak kalmaz. Selma zamanla Zakir için bir takıntı haline gelir.

Yapımcılığını +90 Film Yapım şirketinin üstlendiği Görülmüştür’ün yayınlanan ilk fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın