Geçtiğimiz yıl Toronto Film Festivali’nde Gösterilen ‘Evolution’ın Gerilim Dolu İlk Fragmanı Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Fransız yazar-senarist Lucile Hadžihalilović en son 2004 yılında ‘Innocence’ filmini çekmişti. O tarihten bu yana bir tek 2009 tarihli ‘Enter the Void’un senaryosuna katkıda bulunan Hadžihalilović, geçtiğimiz yıl ‘Evolution’ isimli filmle yönetmenliğe geri döndü.

Geçtiğimiz yıl, Toronto Film Festivali ve New York’un Yeni Yönetmenler/Yeni Filmler Festivali kapsamında kapsamında gösterilen ‘Evolution’ eleştirmenler tarafındnan beğeniyle karşılanmış ve David Cronenberg, Jonathan Glazer gibi yönetmenlerin filmleriyle karşılaştırılmıştı.

Senaryosunu Lucile Hadžihalilović ve Alante Kavaite’nin Geoff Cox’un katkısıyla yazdığı filmin konusu ise şöyle: Yalnızca kadın ve erkek çocuklarının ikamet ettiği bir deniz kıyısı kasabasında geçen esrarengiz olayları anlatıyor. Kasabadaki bir hastanede yaşayan 10 yaşındaki Nicholas bir gün okyanusta yüzerken bir cesetle karşılaşır.  Bu çarpıcı olay üzerine kendi varlığını sorgulamaya başlayan Nicholas, kendi ve diğer çocukların neden hastanede olduklarını merak etmeye başlayacaktır.

Yapımcılığını Sylvie Pialat, Jérôme Vidal ve Benoît Quainon’un üstlendiği filmin kadrosunda ise Max Brebant, Roxane Duran ve Julie-Marie Parmentier yer alıyor. Türkçe altyazılı fragmanını buradan izleyebileceğiniz ‘Evolution’ Amerika’da 25 Kasım 2016 tarihinde vizyona girecek.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir