Francis McDormand ve Denzel Washington, Joel Coen’in Macbeth Uyarlamasında Rol Alacak!

Yazan: Gamze Çakan

Geçtiğimiz sonbaharda Netflix için ‘The Ballad of Buster Scruggs’ filmini çeken Coen Kardeşler bu kez sevenlerini şaşırtıyor. Kariyerinin başından bu yana tüm uzun metrajlı projelerini kardeşiyle birlikte yöneten Joel Coen bu kez yönetmen koltuğuna tek başına oturuyor. Hem de bir Shakespeare eseriyle.

Lady Macbeth’i canlandıracak olan Frances McDormand’ın kadroda yer alacağı kesinleşirken, Denzel Wahington ile görüşmelerin ise halen devam ettiği söyleniyor. Daha önce eşi Joel Coen ile ‘Fargo’, ‘Blood Simple’, ‘Raising Arizona’, ‘Barton Fink’, ‘The Hudsucker Proxy’, ‘The Man Who Wasn’t There’, ‘Burning After Reading’ ve ‘Hail, Caesar!’ filmlerinde rol alan Frances McDormand en son Oscar Ödülü başta olmak üzere pek çok ödül kazandığı ‘Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’ filminde rol aldı. Denzel Washington ise, en son ‘Roman J. Israel, Esq.’ ve ‘The Equalizer 2’ filmleriyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Joel Coen, Frances McDormand

Macbeth’i sinemaya uyarlayacak olan Joel Coen, filmin yönetmenliğini ve senaryosunu üstleniyor. Projenin başrollerinde ise aynı zamanda yönetmenin eşi olan Frances McDormand ile Denzel Washington yer alıyor. Yapımcılığını daha önce ‘Lady Bird’ filminin de yapımcılarından biri olan Scott Rudin üstleneceği filmin dağıtım haklarını ise A24’ün şirketi satın aldı.

“Macbeth”, İskoç bir general olan Macbeth’in, İskoçya Kralı olacağına dair bir kehanette bulunan üç cadıyla karşılaşmasının ardından yaşadıklarını konu alıyor. Bu kehanetten çok etkilenen Macbeth, hırslı eşinin de etkisiyle, bu kehanetin gerçekleşmesi için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

İlk olarak 1916 yılında John Emerson tarafından beyazperdeye uyarlanan “Macbeth”, en son ise Justin Kurzel’ın 2015 yılında yönettiği ve başrollerini Michael Fassbender ile Marion Cotillard’ın paylaştığı filmle karşımıza çıktı.

Vizyon tarihi henüz belli olmayan filmin çekimlerinin yıl sonuna kadar tamamlanacağı söyleniyor. Joel Coen’in neden bu projede tek başına yer aldığıyla ilgili bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir