Ana sayfa Haberler Filmler Coen Kardeşler Tekno Gerilim Filmi Olan ‘Dark Web’in Senaryosunu Yazacak!

Coen Kardeşler Tekno Gerilim Filmi Olan ‘Dark Web’in Senaryosunu Yazacak!

Daha önce ‘Fargo’ ve ‘No Country For Old Men’ filmleriyle En İyi Senaryo dalında Akademi Ödülü kazanan Joel ve Ethan Coen, bu kez tekno gerilim filmi olacak olan ‘Silk Road’ nam-ı diğer ‘Dark Web’in senaryosunu yazacaklar. Yapımcılığı Chernin Entertainment tarafından üstelnilecek olan film, Joshuah Bearman tarafından yazılan 2013 tarihli Wired makalesine dayanıyor. Daha önce Dennis Lehane tarafından taslağı hazırlanan senaryo, Silk Road (İpek Yolu) adında yasadışı maddelerin satıldığı Amazon benzeri bir site yapan 29 yaşındaki Ross William Ulbricht’in hikayesini anlatıyor.

Dead Pirates Roberts adıyla kurduğu illegal pazar yeri olan “Silk Road” sitesi üzerinden 1,2 milyar dolarlık satış yapan Ross William Ulbricht uzunca bir süredir, FBI, Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi (DEA), ABD Gelir İdaresi Servisi (IRS), Siber Suçlarla Mücadele Birimi ve Ulusal Güvenlik Araştırma Ekibi’nin takibindeydi. 23 Temmuz 2013’te site kapandıktan sonra başlayan Silk Road davası o dönem çok ses getirmişti. Kara para aklama, bilgisayar hackleme, uyuşturucu trafiğini yönetme ve cinayete teşebbüs suçları başta olmak üzere toplam yedi suçtan yargılandı. Cinayete teşebbüs iddiası delil yetersizliğinden düşürülse de Ulbricht, 29 Mayıs 2015 tarihinde şartlı tahliye imkanı olmaksızın ömür boyu hapse mahkum edildi.

ross-ulbricht
Ross William Ulbricht

Ulbricht’in hikayesini anlatma girişimi daha önce birkaç kez yapılmıştı. Bunlardan biri, ‘Bill & Ted’s Excellent Adventure’ filmiyle tanınan Alex Winter’ın yazıp yönettiği ve Keanu Reeves’in anlatıcı olduğu ‘Deep Web’ adındaki belgesel idi. Daha önce Angeline Jolie’nin ‘Unbroken’ filmi ve Steven Speilberg’ün ‘Bridge of Spies’ filmlerinin senaryosunu kaleme alan Coen kardeşler aynı zamanda çekimleri süren ve yönetmenliğini George Clooney’nin yaptığı ‘Suburbicon’ filminin senaryosunu yazdılar. ‘Dark Web’i kimin yöneteceği ya da Ulbricht’i kimin canlandıracağı henüz bilinmiyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın