Bong Joon Ho’nun Parasite Filminden İki Yeni Klip!

Yazan: Melike Sarıçam

Bong Joon Ho, kuşkusuz dünyanın en iyi yönetmenlerinden biri. Bir çok insan adını hemen hatırlamasa veya üst sıralarda sayamasa da, son yıllarda yaptığı “Snowpiercer” ve “Okja” da dahil olmak üzere bir çok filmiyle uluslararası tanınırlık kazandı. Madeo (Ana) ve “Yaratık” (Gwoemul) gibi filmlerinin adı diğerleri kadar duyulmasa da, filmografisi konusunda daha fazla fikir edinmek isteyen film severler için en sevilenler arasında yerini aldı.

Usta yönetmen iki ylın ardından “Parasite” ile geri dönüyor. Cannes Film Festivali için seçilen film şimdiden merakla bekleniyor. “Parasite” ile ilgili olarak, başka bir aileye takıntılı hale gelen bir ailenin etrafında döndüğü üzerine bazı açıklamalar dışında pek bir şey bilinmiyor.

Filmiyle ilgili tüm bu beklentilere rağmen, Bong Joon Ho kısa bir süre önce, “Parasite”ın hedef kitlesinin uluslararası izleyici olmayabileceğini söyledi. Ayrıca, Variety’ye “Parasite”ın Kore’ye özgü detay ve ayrıntılarla dolu olduğunu ve bu nedenle filmin Cannes’dan sonra yapılacak Kore’deki ilk gösterimi için daha heyecanlı olduğunu açıkladı.

“Parasite” filminde Song Kang Ho, eşi rolünde Jang Hye Jin, Park So Dam ve “Okja” ve “Train to Busan” filmleriyle bilinen Choi Woo Shik evli çiftin çocukları rolünde yer alıyor. Oyuncu kadrosunda ayrıca “A Hard Day” filminden Lee Sun Kyun ve Jo Yeo Jeong bulunuyor.

“Parasite”ın ilk gösterimi bu yıl Cannes Film Festival’inde Altın Palmiye ödülleri için yarışırken yapılacak. Dünya çapında gösterimi ise henüz belirlenmedi ancak NEON, filmin Kuzey Amerika haklarını satın aldı. Filmin ülkemizde gösterime girip girmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

“Parasite”ın yayınlanan iki yeni klibe aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir