Black Mirror Yaratıcısı 6. Sezon Üzerinde Çalışmıyor “Çünkü Zaten Depresifiz”

Yazan: Ayşe Ebru

İlk olarak 2011 senesinde İngiltere’nin Channel 4 kanalında yayınlanan antoloji dizisi Black Mirror, her bir bölümünde teknolojik gelişmelere takıntılı hale gelmiş olan modern toplum insanının yaşamından kesitler sunuyor. Karamsar ve neredeyse distopik bir geleceği anlatan bu öyküleri korkutucu yapan şey ise gösterilen geleceğin çok da uzak olmaması.

2015’te Netflix’e katılan dizi, en son geçtiğimiz yıl Anthony Mackie, Andrew Scott, Topher Grace ve Miley Cyrus’ın başrollerinde yer aldığı üç bölümlük 5. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Bu üç bölümü interaktif bir Black Mirror filmi olan Bandersnatch takip etmişti. Başrollerinde Fionn Whitehead ve Will Poulter’ın yer aldığı film, Netflix’te “kendi maceranı seç” formatıyla yayınlanmıştı.

Hayranları dizinin 6. sezonunu merakla bekliyordu. Diğer dizilere göre karmaşık bir yapım süreci olan Black Mirror için dizinin yaratıcılarından Charlie Brooker altıncı sezon için, geçtiğimiz yıl Ekim sonunda “Tek bölüm yapabiliriz, devam eden bir hikaye yapabiliriz, spin-off yapabiliriz” gibi muğlak bir açıklama yapmıştı.

Black Mirror
Black Mirror 2. Sezon 2. Bölüm White Bear

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sonrasında çoğu prodüksiyon gibi Black Mirror da programını askıya aldı. Charlie Brooker geçtiğimiz günlerde Radio Times ile bir röportaj gerçekleştirdi. 6. sezon ile ilgili bir çalışma yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine Brooker, “Bir şeyler yapmakla meşguldüm. Ne yaptığım ve yapmadığım hakkında ne söyleyebileceğimi bilmiyorum.” dedi.

Brooker ayrıca, “Şu anda, toplumların dayanacak gücünün kalmadığı hikayeleri kaldıracak bir mide olduğunu düşünmüyorum, o yüzden bu tarz hikayeler üzerinde çalışmıyorum. Komedi becerimi yeniden gözden geçirmek konusunda hevesliyim, bu yüzden kendimi güldüren senaryolar yazıyorum.”

BBC 2 geçtiğimiz günlerde Brooker’ın 14 Mayıs Perşembe günü saat 9:00’da Antiviral Wipe özel bölümüyle ekranlara geri döneceğini duyurmuştu. Black Mirror’ın 6. sezonuyla ilgili gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir