Ana sayfa Sinema Bağımsız Filmler Bin Jip / 3-iron (Boş Ev)

Bin Jip / 3-iron (Boş Ev)

Bin Jip / 3-iron (Boş Ev)Yönetmen : Kim Ki-duk
Senaryo : Kim Ki-duk
Oyuncular : Jae Hee, Lee Seung Yeon
Yapımcı Firma : Film Cineclick Asia
Türü : Suç, Dram, Romantik
Yapım Yılı : 2004
Ülkesi : Güney Kore
Süresi : 88 dakika

Filmin Konusu:
“Hepimiz birer boş eviz, ta ki birisi kilidimizi kırıncaya kadar…”

2004 yapımı bir Kim Ki-Duk filmi olan Boş Ev, tatile giden insanların boşalttığı evlere giren ve bir süre orada kalan, bunun karşılığında ise evde tamire ihtiyacı olan aletleri onararak kendince karşılığını veren genç ve yanlız bir adamın öyküsünü anlatıyor bize.

bin-jip-1

Günün birinde girdiği “boş ev”lerden birinde kendi gibi yanlız olduğunu düşündüğü bir kadınla karşılaşan bu genç adam, bir süre sonra kadının, kocası tarafından işkenceye maruz kaldığını öğrenir. Evin sahibi bu genç kadınla arasında kurduğu bağda, kelimelerin yetersiz kaldığı sadece gözlerin anlam kazandığı bir yolculuğa çıkar genç adam.

bin-jip-2

Sinemanın görsel gücünü çok iyi kullanan, Güney Kore sinemasının en özgün seslerinden biri olan Kim Ki-Duk, uluslararası festivallerin gözde yönetmenleri arasında yerini alıyor. 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde de gösterilen Boş Ev, uluslararası bir çok festivalden de ödülle dönmüş bir yapım.

Filmin Fragmanı:

4 YORUMLAR

  1. bu filmi siddetle tavsiye ederim kim duk kim in en iyi filmidir natasya atlas soundtrack olarak filmle birlikte olayinizi bitirecek

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın