Bin Jip (Boş Ev) | Kim Ki Duk

Yazan: İpek Tür

Bin Jip (Boş Ev)

Yönetmen : Kim Ki-duk
Senaryo : Kim Ki-duk
Oyuncular : Jae Hee (Tae Suk), Lee Seung Yeon (Sun Hwa), Kwon Hyuk Ho (Min Gyu)
Yapımcı Firma : Film Cineclick Asia
Türü : Suç, Dram, Romantik
Yapım Yılı : 2004
Ülkesi : Güney Kore
Süresi : 88 dakika

Filmin Konusu:
“Hepimiz birer boş eviz, ta ki birisi kilidimizi kırıncaya kadar…”

2004 yapımı yönetmenliğini ve senaryosunu Kim Ki Duk’un üstlendiği bir yapım olan Boş Ev, tatile giden insanların boşalttığı evlere giren ve bir süre orada kalan, bunun karşılığında ise evde tamire ihtiyacı olan aletleri onararak kendince karşılığını veren genç ve yanlız bir adamın öyküsünü anlatıyor bize.

bin-jip-1

Günün birinde girdiği “boş ev”lerden birinde kendi gibi yalnız olduğunu düşündüğü bir kadınla karşılaşan bu genç adam, bir süre sonra kadının, kocası tarafından işkenceye maruz kaldığını öğrenir. Evin sahibi olan bu genç kadınla arasında kurduğu bağda, kelimelerin yetersiz kaldığı sadece gözlerin anlam kazandığı bir yolculuğa çıkar genç adam.

bin-jip-2

Sinemanın görsel gücünü çok iyi kullanan, Güney Kore sinemasının en özgün seslerinden biri olan Kim Ki-Duk’un, uluslararası festivallerin gözde yönetmenleri arasında yerini pekiştirdiği film ,Uzakdoğu sinemasının da önde gelen yapımlarından biri oldu. Ülkemizde 24. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamında gösterilen Bin Jip, uluslararası bir çok festivalden de ödülle dönmüş bir yapım.

Filmin Fragmanı:

Bunlar da ilginizi çekebilir

4 yorumlar

evren 31 Ocak 2008 - 11:39

old boy – perfume- boş ev 3 üde gerçekten çok iyi

Cevapla
evren 26 Şubat 2008 - 12:37

bu filmi siddetle tavsiye ederim kim duk kim in en iyi filmidir natasya atlas soundtrack olarak filmle birlikte olayinizi bitirecek

Cevapla
ladyshave 14 Şubat 2011 - 16:35

kimki duk’un en iyi filmleri arasında yerini almış bir şaheser..

Cevapla

Yorum Bırakın