70. Berlin Film Festivali’ni My Salinger Year Filmi Açacak!

Yazan: Gamze Çakan

20 Şubat – 1 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 70. Berlin Film Festivali, Philippe Falardeau’nun yazıp yönettiği My Salinger Year filmiyle açılacak. Başrollerinde geçtiğimiz yıl rol aldığı Fosse/Verdon dizisi ve Once Upon a Time… in Hollywood filmiyle tüm dikkatleri üzerine çeken Margaret Qualley ile Sigourney Weaver’ın rol aldığı filmin kadrosunda ayrıca Douglas Booth, Seána Kerslake, Jonathan Dubsky ve Colm Feore yer alıyor. Joanna Smith Rakoff’un romanından uyarlanan film, J.D. Salinger’ın menajeri tarafından, ünlü yazara gelen e-postalara cevap vermesi için işe alınan bir şairin hikayesini konu alıyor.

My Salinger Year

Philippe Falardeau

Cineuropa‘nın haberine göre Berlin Film Festivali’nin Artistik Direktörü Carlo Chatrian, My Salinger Year hakkında şunları söyledi: “Festivalin 70. yılını, taze ancak hiçbir şekilde saf olmayan bir bakış açısına sahip kahramanın yetişkin olma öyküsüyle açmaktan mutluluk duyuyoruz. Philippe Falardeau, 1990’ların NYC edebi dünyasını mizah ve tatlı bir notla tasvir ederken, içinde yaşadığımız 21. yüzyılı veya sanatın tüm yaşamlarımızda oynadığıı birleştirici rolünü asla unutmaz. Margaret Qualley ve Sigourney Weaver başta olmak üzere Philippe Falardeau’nun filmindeki usta oyuncuları ve ekibi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.”

Filmin yönetmeni Philippe Falardeau da festivalin kararından duyduğu memnuniyeti: “Filmimiz için daha iyi bir dünya prömiyeri düşünemezdik. Geçmişte Berlinale, usta yönetmenlerden muhteşem filmlerle açıldı ve tabii ki bu listede olmaktan onur duyuyorum. 2009’da filmimin Generation bölümünde gösterildiği bu festivalle güzel hatıralarım var.” sözleriyle dile getirdi.

Yapımcılığını micro_scope ile Parallel Film Productions şirketinin üstlendiği My Salinger Year’ın dağıtım haklarını ise Memento Films International satın aldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın