Ana sayfa Haberler 26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu!

26. Uluslararası Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ödüllerin sahiplerini bulduğu büyük törenle sona erdi. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde 28 Eylül Cumartesi akşamı gerçekleşen törende aynı zamanda, Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri; oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye takdim edildi.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarıştı. Kazanan filmlere toplam 650 bin liralık para ödülü verildi.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

En İyi Film Ödülü
Nuh Tepesi (Cenk Ertürk)

Yılmaz Güney Ödülü
Kraliçe Lear (Pelin Esmer)

En İyi Yönetmen Ödülü
Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)

En İyi Senaryo Ödülü
Kıvanç Sezer (Küçük Şeyler)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Funda Eryiğit (Aden)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
Alican Yücesoy (Küçük Şeyler)

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
Füsun Demirel (Görülmüştür)

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü
Serdar Orçin (Uzun Zaman Önce)

Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü
Başak Özcan (Küçük Şeyler)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü
Beran Soysal (Kronoloji)

En İyi Müzik Ödülü
Barış Diri (Kraliçe Lear)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü
Federico Cesca (Nuh Tepesi)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü
Devrim Öner Ünal (Aden)

En İyi Kurgu Ödülü
Ali Aga (Görülmüştür)

Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

En İyi Film Ödülü
Ayakkabı (Nehir Tuna)

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda Ödül Kazananlar

En İyi Belgesel Film
Hatırımda (Soner Akalın, Batman Ünv.)

En İyi Deneysel Film
Farklı Ağıllar (Mehmet Özbek, Çukurova Ünv.)

En İyi Kurmaca Film
Servis (Ramazan Kılıç, İstanbul Şehir Ünv.)

Jüri Özel Ödülü
Dede (Ahmet Keçili Çukurova Ünv.)

Adana Kısa Film Yarışması’nda Ödül Kazananlar

En İyi Film Ödülü
Küfe (Yusuf Yılmaz)

Adana İzleyici Ödülü
Kapı (Nihat Durak)

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü
Cenk Ertürk (Nuh Tepesi)

SİYAD “Cüneyt Cebenoyan” En İyi Film Ödülü
Kraliçe Lear (Pelin Esmer)

Bahçeşehir Koleji Özel Ödülü
Kapı (Nihat Durak)

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın