16. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Duyuruldu!

Yazan: Ayşe Ebru

16. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenecek olan Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının ön eleme sonuçları ve jüri üyeleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 16 – 26 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümlerine 74 ülkeden toplam 2.217 kısa film başvurdu.

Yönetmen ve Görüntü Yönetmeni Cansu Boğuşlu, Akademisyen ve Belgesel Yönetmeni Ahmet Bikiç ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; “Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü”ne katılan eserler arasından 14 film ve “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” başvuruları arasından seçilen 14 film “En İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; Oyuncu Öykü Karayel, Yönetmen Can Evrenol, Yönetmen Mehmet Bahadır Er, Oyuncu Tamer Levent ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı’dan oluşuyor.

Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise; Yönetmen Maryna Er Gorbach, Oyuncu Afsaneh Pakroo, Belgesel Yönetmeni Sinisa Gacic, Yönetmen Tolga Karaçelik ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarak belirlendi.

“En İyi Film” olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 30.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 Dolar; Forum bölümünde ise en başarılı senaryo 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

10 gün boyunca yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak olan 16. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Oku: “Akbank Sanat”tan Sırp Sinemasına Bir Bakış!

16. Akbank Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları

“Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” Aday Filmler:
  • Butterflies / Yönetmen: Yona Rozenkier (İsrail)
  • Party Day / Yönetmen: Sofia Bost (Portekiz)
  • She Runs / Yönetmen: Qiu Yang (Çin, Fransa)
  • Daughter / Yönetmen: Daria Kashcheeva (Çek Cumhuriyeti)
  • And Then the Bear / Yönetmen: Agnes Patron (Fransa)
  • All Cats Are Grey in the Dark / Yönetmen: Lasse Linder (İsviçre)
  • November 1st / Yönetmen: Charlie Manton (İngiltere)
  • Anna / Yönetmen: Dekel Berenson (İngiltere, Ukrayna, İsrail)
  • Favourites / Yönetmen: Martin Monk (Avusturya, Almanya)
  • Ward’s Henna Party / Yönetmen: Morad Mostafa (Mısır)
  • Monster God / Yönetmen: Agustina San Martin (Arjantin)
  • Inner Self / Yönetmen: Mohammad Hormozi (İran)
  • Superheroes without Superpower / Yönetmen: Beatrice Baldacci (İtalya)
  • Life Between the Exit Signs / Yönetmen: Nicolas Pindeus (Avusturya)
“Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü” Aday Filmler:
  • Kelebek Adam / Yönetmen: Enis Manaz
  • Orada / Yönetmen: Zeynep Köprülü
  • Siyah Güneş / Yönetmen: Arda Çiltepe
  • Teselli / Yönetmen: Sercan Erdoğan
  • İyi Yemek Öldürür / Yönetmen: Umut Evirgen
  • Yağmur Olup Şehre Düşüyorum / Yönetmen: Kasım Ördek
  • Servis / Yönetmen: Ramazan Kılıç
  • Dede / Yönetmen: Ahmet Keçili
  • Günlerin Ardından / Yönetmen: Ferit Karol
  • Topaç / Yönetmen: Yeter Keser
  • Aries / Yönetmen: Dila Bulut
  • Avarya / Yönetmen: Gökalp Gönen
  • G.K. / Yönetmen: İnan Erbil
  • Tor / Yönetmen: Ragıp Türk

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın