13. Sinepark Kısa Film Festivali Başvuruları Devam Ediyor

Yazan: Ayşe Ebru

Tür sineması alanında Türkiye’nin detaylı faaliyet gösteren tek kısa film festivali olan Sinepark Kısa Film Festivali bu sene de Galatasaray Üniversitesi’nde gerçekleşecek. 2007 senesinden beri Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen festivalde bu sene de yedi ana kategoride toplam on altı ödül verilecek ve kategori kazananları festivalden para ödülü ile ayrılacak.

Festivalde komedi ve müzikal türündeki filmler Komikaze kategorisinde, dram ve melodram türündeki filmler Alabora kategorisinde, belgesel filmler Çarpışan Aramalar kategorisinde, deneysel filmler Labirent kategorisinde, animasyon filmler Animasyon Treni kategorisinde, korku, gerilim, heyecan, aksiyon, macera, polisiye, fantastik ve bilim kurgu türündeki filmler Korku Tüneli kategorisinde, lise öğrencilerine ait filmler ise Atlı Karınca kategorisinde yarışacak. Aynı zamanda, Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü İzleyici Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü En İyi Film, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü, En İyi Kurgu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Özgün Müzik ödülleri de sahiplerini bulacak.

20 Kasım 2022 Pazar günü itibariyle açılan 13. Sinepark Kısa Film Festivali başvuruları 20 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek. Festival başvurusunu www.sinepark.org adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir