Yorgos Lanthimos, Başrollerini Rachel Weisz ve Emma Stone’un Paylaştığı Son Filmi ‘The Favourite’ın Çekimlerini Tamamladı!

Yazan: Gamze Çakan

‘The Lobster’ filmiyle uluslararası üne kavuşan Yunanistanlı yönetmen Yorgos Lanthimos hız kesmiyor. Bu yıl başrollerini ‘The Lobster’da birlikte çalıştığı Colin Farrell ve Nicole Kidman’ın paylaştığı ‘The Killing of a Sacred Deer’ filmiyle izleyicilerin karşısına çıkacak olan Lanthimos, yine ‘The Lobster’dan Rachel Weisz ve Emma Stone’un kadrosunda yer aldığı son filmi ‘The Favourite’ın çekimlerini de tamamladı.

Senaryosunu Deborah Davis ve Tony McNamara’nın paylaştığı film, 18. yüzyılın başlarında Büyük Britanya tahtına geçen Kraliçe Anne’i merkezine alıyor. Kraliçenin güvendiği dostu, danışmanı ve gizli aşığı Marlborough Düşesi Sarah Churchill ile olan ilişkilerinin Düşesin genç yeğeni Abigail’in gelişiyle tersyüz olmasını anlatıyor.

Filmin yapımcılığı Yorgos Lanthimos’un ‘The Lobster’ filminde de işbirliği yaptığı Ceci Dempsey (Scarlet Films) ve Ed Guiney’nin (Element Pictures) yanı sıra Lee Magiday üstleniyor. Element Pictures şirketinden Andrew Lowe, Waypoint Entertainment’tan Ken Kao’nun ve Film4’ten Daniel Battsek ve Creative’den Rose Garnett’ın uygulayıcı yapımcı olduğu filmin uluslararası haklarını ise Fox Searchlight satın aldı.

The Lobster ailesiyle yeniden birlikte çalışmaktıkları ve Film4, Fox Searchlight ve Ken Kao’nun Waypoint şirketleriyle yeni bir takım oluşturdukları için çok heyecanlı olduklarını söyleyen yapımcılar Dempsey ve Guiney, Yorgos Lanthimos’un Queen Anne’in hükümdarlığındaki 18. yüzyıl İngiltere’sine bakışının daha önce çekilmiş olan tüm dönem filmlerinden farklı olacağını söylediler.

Uygulayıcı yapımcılar Garnett ve Battsek de yönetmenle ve filmle ilgili olarak şunları söyledi: “Yorgos’un bu üç inanılmaz kadının hikayesini hayata geçirmesinden dolayı oldukça heyecanlıyız. Film4 dünya standartlarında bir yönetmenle devam eden bir işbirliğine sahip olduğumuz ve Scarlet ile Element yapımcılarıyla yeniden Fox Searchlight ve yeni ortağımız Waypoint ile de ilk kez bir araya geldiğimiz için çok heyecanlıyız.”

‘The Favourite’ın kadrosunda Rachel Weisz ile Emma Stone’un yanı sıra Olivia Coleman, Nicolas Hoult ve Mark Gatiss yer alıyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir