Ana sayfa Haberler Filmler Xavier Dolan, Joel Edgerton’ın Yöneteceği ‘Boy Erased’in Kadrosuna Katıldı!

Xavier Dolan, Joel Edgerton’ın Yöneteceği ‘Boy Erased’in Kadrosuna Katıldı!

Son Filmi ‘The Death and Life Of John P. Donovan’ın yapım sonrası süreci devam eden Xavier Dolan, 2014 tarihli ‘Elephant Song’ filminden sonra ilk kez kamera önüne geçiyor. Ünlü oyuncu Joel Edgerton’ın ilk yönetmenlik çalışması olan ‘Boy Erased’ filminin kadrosuna katılan Dolan, daha çok oyunculuk yapmak istediğini söylemişti.

Joel Garrard Conley’nin kitabından uyarlanan filmin senaryosu da Joel Edgerton’a ait. Küçük bir Amerikan aksabasında geçen hikayede Baptist bir vaizin oğlu olan babası tarafından kilise destekli bir gay dönüştürme terapi programına katılması için zorlanan bir gencin hikayesini anlatıyor. Babasının ultimatomuyla karşı karşıya kalan 19 yaşındaki Jared, ya bu kampa katılacak ya da ailesi, arkadaşları tarafından dışlanarak sürgün edilecektir.

‘Boy Erased’in kadrosunda Xavier Dolan’ın yanı sıra Nicole Kidman, Joel Edgerton, Russell Crowe, Lucas Hedges, Cherry Jones ve Red Hot Chili Peppers’dan Fela yer alıyor. Yapımcılığını Anonymous Content ile Focus Features’ın üstlendiği filmi dağıtımını ise yine Focus Features yapacak. Çekimlerine sonbaharda başlanacak olan’Boy Erased’ın 2018 ödül sezonuna kadar tamamlanması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen adınızı yazın