Ümit Ünal’ın Son Filmi Aşk, Büyü vs. 22 Mayıs’tan İtibaren MUBI’de

Yazan: Ayşe Ebru

Ülkemizin en önemli sinemacılarından “Ümit Ünal”ın uzun süredir merakla beklenen filmi Aşk, Büyü vs., 22 Mayıs tarihi itibariyle dijital sinema platformu MUBI’de sinemaseverlerle buluşuyor. Festival yolculuğu süresince sinemaseverler arasında büyük heyecan uyandıran film, 39. İstanbul Film Festivali Ulusal Yarışma’da Altın Lale’nin yanı sıra En İyi Senaryo ödülüne layık görülürken, başrol oyuncuları Selen Uçer ve Ece Dizdar’a En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandırdı. Tamamı Büyükada’da geçen bu aşk öyküsünde, başrolleri paylaşan Ece Dizdar ve Selen Uçer’in yanı sıra, Ayşenil Şamlıoğlu, Emrah Kolukısa, Uygar Özçelik, Damla Ersan, Murat Toprak, Tonguç Radar, Şirzat Bilallar gibi pek çok önemli isim rol alıyor.

"Ümit Ünal"

Büyükada’da doğup büyüyen, farklı sosyoekonomik sınıflardan gelen Eren ve Reyhan’ın yıllar sonra yeniden alevlenen aşkının etrafında kurulan Aşk, Büyü vs., baharın getirdiği umudu taşıyan, adanın verdiği özgürlük duygusunu hissettiren, ilham verici bir aşk öyküsü.

"Ümit Ünal"

9 (2002), Ara (2008), Sofra Sırları (2017) gibi filmleriyle tanıdığımız; Teyzem (1986), Piano Piano Bacaksız (1991) ve Berlin In Berlin (1993) gibi pek çok unutulmaz filmin senaryosuna imza atmış usta isim Ümit Ünal, Aşk, Büyü vs. ile 2020’de Başka Sinema Ayvalık Film Festivali kapsamında verilen KAV Yılın Yönetmeni Ödülü’ne layık görülmüş, film 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden En İyi Kadın Oyuncu, SİYAD Ödülü ve Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’yle dönmüştü.

Aşk, Büyü vs., 22 Mayıs’tan itibaren sadece MUBI’de izlenebilir.

AŞK, BÜYÜ vs. (2019) Sinopsis:

Büyükada’da yaşayan iki ailenin çocuğu Eren ve Reyhan, gençliklerinde büyük bir aşk yaşamışlardır. Aileleri bu ilişkiyi duyar duymaz onları ayırır. Varlıklı bir ailenin kızı olan Eren, yıllar sonra adaya döner. Reyhan’ın o gittikten sonra yaşadıklarına dair hiçbir fikri yoktur. Reyhan’ı bulur, artık kimseleri umursamadan duygularını özgürce yaşamak istemektedir. İki kadın Büyükada’da tek günlük bir yolculuğa çıkar. Aşka, büyüye, toplumsal baskılara ve umuda dair öğrenecekleri vardır.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir