‘The Umbrella Academy’den Yeni Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Gerard Way ve Gabriel Ba‘nın 2007 çıkışlı çizgi roman serisinden aynı adla uyarlanan The Umbrella Academy dizisinin Netflix‘te yayınlanacağı 2015 Temmuz’unda duyurulmuştu. İki yıl süren yapım öncesi sürecin ardından, dizinin çekimlerine geçtiğimiz yıl başlandı. Netflix’in ilk teaser’ı geçtiğimiz yıl Aralık ayında yayınlamasının ardından gözler dizinin yayın tarihi olan 15 Şubat‘a çevrildi.

The Umbrella Academy, Watchmen’e benzer olarak büyük tarihi olayların farklı versiyonlarıyla şekillendirilmiş alternatif bir zaman akışında ilerliyor. Hikaye 43 bebeğin dünyanın farklı yerlerindeki doğumlarıyla başlıyor. Hayatta kalan yedi çocuk, gizemli ve varlıklı bir hayırsever olan Sir Reginald Hargreeves tarafından evlat edinilir. Hargreeves, yaklaşmakta olan krizde dünyayı koruyabilmeleri için, çocuklara güçlerini kontrol altına alabilemleri için yardım etmek ister. Ancak onun zamansız ölümü, yetimleri bir başlarına bırakır.

Netflix ayrıca dizide yer alan karakterleri de açıkladı. The Umbrella Academy‘nin kadrosu ve canlandırdıkları karakterler şu şekilde:

  • Ellen Page (X-Men: Days of Future Past) güçlerinin eksikliğinden dolayı ailesi tarafından dışlanmış olan Vanya (The White Violin) karakterini canlandırıyor.
  • Tom Hopper (Black Sails) Luther nam-ı diğer Spaceboy karakterine hayat veriyor. Spaceboy ismini dünyadaki en genç astronot olduğu için alan Luther sayısız uzay görevine katılmış biri. Talihsiz bir Mars görevi sırasında geçirdiği kazanın ardından kafasının bir Mars gorilinin bedenine nakledildiğini de ekleyelim.
  • Emmy Raver-Lampman, yalan söyleyerek gerçekliği değiştiren Allison (Rumour) karakterini canlandırıyor.
  • David Castaneda (Sicario: Day of the Soldado) The Kraken kod adlı Diego rolünde. Suyun altında nefesini sonsuza dek tutabilen ve bıçak atma konusunda bir uzman olan Diego, grubun pervasız ve asi bir üyesi.
  • Robert Sheehan (Misfits), Klaus nam-ı diğer The Seance’a hayat veriyor. Ekibin en hastalıklı üyesi. (Buradan oyuncu seçiminin ne kadar başarılı olduğunu anlıyoruz) Güçlerini yalnıızca yalın ayak halindeyken kullanabilen karakter havaya yükselebiiliyor, telekinezi yapabiliyor ve ölülerle konuşabiliyor.
  • Aidan Gallagher, Numara Beş olarak bilinen ve kod adı The Boy olan karakteri canlandırıyor. On yaşındayken kaybolan karakter çocuk formunda yirmi yıl sonra yeniden ortaya çıkıyor. Karakter çaba göstermeden zamanda yolculuk yapabiliyor.
  • Colm Feore (Bon Cop Bad Cop), akademinin lideri Sir Reginald Hargreeves rolünde. Süper kahraman ekibini oluşturan bütün garip çocukları evlat edinen milyarder.
  • Adam Godley (Breaking Bad), genetik mühendisliğiyle oluşturulmuş konuşan şempanze olan Pogo’yu canlandırıyor. Pogo, Reginald Hargreeves’in aksine ekibin baba figürünü oluşturuyor.
  • Mary J. Blige (Mudbound) zamanda yolculuk edebilen kaçık bir suikastçi olan Cha Cha rolünde karşımıza çıkıyor. Cha cha çizgi romanın “Dallas” adındaki ikinci bölümünde tanıtılmıştı.

The Umbrella Academy’nin yayınlanan yeni fragmanını aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın