Rachel Weisz ve Colin Farrell, Todd Solondz’un Love Child Filminde Yeniden Bir Araya Geliyor

Yazan: Gamze Çakan

En son 2016 yılında Wiener-Dog filmini çeken Todd Solondz, kamera arkasına Love Child projesiyle geri dönmeye hazırlanıyor. Yapım öncesi süreci uzun süredir devam eden Love Child’ın başrolleri için o dönem Penélope Cruz ve Edgar Ramírez düşünülüyordu. Geçtiğimiz günlerde yapım süreci yeniden hızlanan film yeni bir oyuncu kadrosu buldu.

Yorgos Lanthimos’un The Lobster filminde bir arada izlediğimiz Rachel Weisz ve Colin Farrell, Love Child’ın başrolünü paylaşacak. Filmin senaryosunu da kaleme alan Todd Solondz’un Oedipus kompleksine kendi yorumunu kattığı film, annesine karşı uygunsuz bir takıntıya sahip olan 11 yaşındaki hayalperest bir Broadway yıldızını (Junior) merkezine alıyor. İstismarcı babasını neredeyse öldürecek bir kaza düzenleyen Junior, ailenin misafirhanesinde kalan yakışıklı bir adamı annesine kur yapmaya ve yeni babası olmaya teşvik eder. Ancak ikisi birbirine aşık olduğunda, kıskançlık krizine kapıılan ve bir türlü annesinin dikkatini çekemeyen Junior bu kez babasının cinayeti için adamı suçlayacak bir plan yapmaya koyulur.

Todd Solondz, Deadline ile yaptığı röportajda filmle ilgili olarak şunlar söyledi: “Bu benim bir konusu olan ve Teksas’ta geçen ilk filmim. Eğlenceli, seksi ve beni sinemacı olmaya iten Hollywood filmlerine benziyor. Rachel ve Colin’in işlerini her daim sevmişimdir ve onların ciddi ve beklenmedik işlere olan tutkusunu da heyecanlandırabildiğim için çok onur duyuyorum.”

Love Child
Todd Solondz

Colin Farrell, bu süreçte In Bruges filminde birlikte çalıştığı Martin McDonagh ve Brendan Gleeson’la yeniden bir araya geleceği The Banshees of Inisheer filminin çekimlerine hazırlanıyor. Prodüksiyonun Temmuz ortasında Mór adasında başlayacağı film, ilişkilerini aniden sonlandırdıktan sonra kendilerini çıkmazda bulan iki arkadaşı merkezine alacak. Farrel’ı ayrıca bu yıl A24 filmi After Yang’da izleyeceğiz.

Marvel’ın Black Widow filminde izleyeceğimiz Rachel Weisz ise, David Cronenberg’ün 1980 tarihli kült filmi yeniden çekildiği Amazon dizisi Dead Ringers ve Elzabeth Taylor’ı canlandıracağı A Special Relationship filminde karşımıza çıkacak.

Yapımcılığını Killer Films etiketiyle Christine Vachon ve 2AM firmasından David Hinojosann’ın yapacağı Love Child filminin finansmanı ve gösterim haklarını ise Cinetic Media, CAA Media Finance ve WME üstlenecek. Filmin uluslararası dağıtımını ve Cannes Film Festivali pazarındaki sürecini ise Madriver International yönetecek.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir