‘NO/6’ Kısa Filmi Fongogo’da Desteğinizi Bekliyor!

Yazan: Ayşe Ebru

Deneysel kısa film ve video çalışmaları ile değişik perspektiflerde fotoğraf çalışmaları yapan Metin Arslan‘ın yaratıcısı, sektörde birçok işte yönetmen yardımcılığı ve uygulayıcı yapımcılık yapmış olan Sercan Barış Bozgül ise yapımcısı olduğu kısa film ‘NO/6’ için çalışmalar başladı. Bu çalışmalar kapsamında projeye destek sağlanması amacıyla Fongogo üzerinden de bir kampanya başlatıldı. Kampanyanın ayrıntıları aşağıda yer almaktadır.

NO/6

Bir grup genç sinemacının, sinemamızda defalarca işlenen paranormal ve metafiziksel konuları bir kenara bırakarak, insanın temel varoluşu, içgüdüleri ve psikolojisi üzerinden kent yaşamı ile evler ve eşyalarla iç içe geçen yaşamlarımızı konu alan gerilim ve gizem türündeki kısa film projesidir. 

Sinopsis

Eski kentin, eski bir semti olan Galata’da, eski bir evde, zihni eskilerle dolu genç bir kadın yaşıyor; Müge. Bir odası da atamadığı eskilerle dolu, biriktirdikleri, bir saat, biraz çizdikleri, sevdiği o sandalye, antika bıçakları, ilk karyolası ve üzerine bağladığı Melih. Her pencerenin, onlarca pencere gördüğü bu semtte Müge zannettiği kadar yalnız değil. Apartmandan duyduklarının hafızasını kurcalamaya başladığı bir gece, kapısını çalan her kimse Müge’nin sakladıklarını öğrenmek ve karanlıktaki oyununu oynamak zorunda.

Hakkında

NO/6, gerilim ve merak duygusunu canlı tutarak, önce kente, sonra eve ve ardından zihnine sıkışmış bir kadının bir gecesine odaklanıyor. Filmin amacı bu sıkışıklığı kişinin kendisine uyguladığı zihinsel ve psikolojik yıkım bağlamında, fiziksel acı ve haz üzerinden tekinsiz bir hava içerisinde anlatmaktır. Bu amacın temelinde yatan sebep ise izleyicide fiziksel hislere benzer hisler uyandırarak daha derinden bir deneyim yaşatma eğilimidir. Aynı zamanda filmi hem katmanlı hale getirmek hem de kentlerin ve evlerin içine hapsettiğimiz hayatlarımız ile karmaşıklaşan zaman algımız ve psikolojimiz üzerinden hayatın döngüselliğine vurgu yaparak, farkında olmadan kendimize verdiğimiz fiziksel ve ruhsal hasarlara da dikkat çekmeyi amaçlamaktadır.

Ekip

Oyuncular: Sezi Süer, İsa Dursun, Hikmet Eren
Yapımcı: Sercan Barış Bozgül, Metin Arslan
Uygulayıcı Yapımcı: Sercan Barış Bozgül
Prodüksiyon Amiri: Sergen Sandıkçı
Reji: Metin Arslan – Serdar Canoğlu – Gökberk Arslan
Görüntü Yönetmeni: Mert Acar
Sanat Yönetmeni: Ece Güler
Işık: Mehmet Merter
Kostüm: Banu Akkalkan
Görüntü Ekibi: Uygur Kıran, Yeşim Düzgün
Sanat Ekibi: Ilım Göğem Kıyı, Melis Tarımcıoğlu
Ses: Bedirhan Atlıhan
Kurgu: Erdi Eybey – Metin Arslan

NO/6 projesinin hayata geçebilmesi için siz de destek olabilirsiniz. Projeyle ilgili daha fazla bilgi almak ve katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir