‘Milyon Dolarlık Afiş’ Belgeseline Destek Olabilirsiniz!

Yazan: Gamze Çakan

Film Afişlerinin Büyülü Dünyasını Yeniden Keşfetmeye Hazır mısınız?

Bir dönem izlediğimiz o efsanevi filmleri hatırlayın… İnternetin bu kadar yaygın olmadığı, filmlerin tüm gizeminin fragmanlarda açık edilmediği zamanları… Filme gitmeden önce, tüm cazibenin posterlere aktarıldığı…

Geçtiğimiz aylarda kendi imkânları ile hayata geçirdikleri ‘Altın Fırçalı Adam’ belgeseli ile Türkiye’nin en değerli kitap ve çizgi roman kapaklarını resmetmiş olan illüstratör Aslan Şükür‘ün hikayesini anlatan yönetmen Fatih Yürür ve yapımcı Hakan Tunga Kalkan; bu sefer de ülkemizdeki afiş kültürüne dair bilinmeyen pek çok detayı gün yüzüne çıkarmayı hedefliyor.

Ülke sınırlarında üretilip satılan en pahalı afişin peşinden giderken; alıcısından, satıcısına, koleksiyonerinden, yaratıcısına kadar, Türkiye’deki poster kültürünü şekillendiren kilit isimlerin de katkısıyla, yakın tarihte şekillenen görsel kültürümüzün detaylı bir mozağini inşa etmeyi hedefliyorlar.

‘Milyon Dolarlık Afiş’ belgeselini de bir noktaya kadar kendi maddi ve teknik imkânları ile şekillendirmeyi başaran ikili, projenin bir sonraki ayağı için de detaylı bir kitle fonlaması hazırlamış durumda. Bu sayede sizler de bu yolculuğa dahil olabilir ve belgeselin hayata geçirilebilmesi için destek verebilirsiniz.

Indiegogo üzerinden belgesele destek olmak için;
https://www.indiegogo.com/projects/million-dollar-poster-milyon-dolarlik-afis/x/19790415#/

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın