‘La La Land’ Filminin Yeni Fragmanı Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

‘Whiplash’ ile dikkatleri üzerine çeken genç yönetmen Damien Chazelle, bu kez müzikal türündeki son filmi ‘La La Land’ ile geri dönüyor. Daha önce ‘Crazy Stupid Love’ ve ‘Ganster Squad’ filmlerinde bir araya gelen Emma Stone ve Ryan Gosling’in başrolü paylaştığı film Hollywood’da başarılı olmak isteyen bir aktris ve bir caz piyanistinin hikayesini anlatıyor. Günümüz Los Angeles’ında geçen bu orijinal müzikal, hayallerin peşinden koşmanın getirdiği neşe ve acıyı keşfetmeye çalışıyor. Emma Stone ve Ryan Gosling’in yanı sıra kadroda J.K. Simmons, John Legend, Finn Wittrock, Sonoya Mizuno ve Rosemarie DeWitt yer alıyor.

Filmin dünya prömiyerinin yapılacağı Venedik Film Festivali Yöneticisi Alberto Barbera’ya göre ‘La La Land’, Vincent Minelli’nin ‘An American in Paris’inden, Martin Scorsese’nin ‘New York, New York’u filmine kadar devam eden Amerikan müzikallerinin altın çağına övgü niteliğinde bir yapım. Barbera ayrıca ‘La La Land’ için, “Müzikal türünü yeniden icat eden bir film değil, yalnız türe yeni bir başlangıç veriyor. Eğer Whiplash yeni bir sinemacının vahiy filmiyse, ‘La La Land’ yönetmenin diğer büyük yönetmenler arasında takdis filmidir.” açıklamasını yapmıştır.

Yani fragmanda Emma Stone “Audition” isimli şarkıyı seslendiriyor. Temmuz ayında yayınlanan ilk fragmana benzer olarak, bu videoda da ikili arasındaki romantizme karşın bir diyalog yer almıyor. 31 Ağustos 2016’da Venedik Film Fetivali’nin açılış filmi olarak gösterilecek olan ‘La La Land’ aynı zamanda Toronto Film Festivali’nin programında da yer alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir