“Kızım Gibi Kokuyorsun” 22. Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde!

Yazan: Gamze Çakan

Clemence Verniau, Çağlar Ertuğrul ve Yılşen Özdemir’in başrollerini paylaşıp Olgun Özdemir’in yönetmenliği üstlendiği “Kızım Gibi Kokuyorsun” filmi, 22. Şanghay Uluslararası Film Festivali’nin “Uluslararası Panorama” bölümünde yarışacak!

Türkiye- Amerika ve Fransa ortak yapımı olan, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilen ve hem yönetmenliğini hem de senaryosunu Olgun Özdemir’in üstlendiği “Kızım Gibi Kokuyorsun” filmi, Dünya prömiyerini 22. Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştiriyor!

Oyuncu kadrosunda Fransız oyuncu Clemence Verniau, Çağlar Ertuğrul, Yılşen Özdemir, Şerif Sezer, Esin Civangil, Tolga Güleç, Deniz Arna, Muhammed Cangören ve Fehmi Karaaslan’ın yer aldığı film, 14-25 Haziran tarihleri arasında 22.si gerçekleştirilecek olan Şanghay Uluslararası Film Festivali’nin Nuri Bilge Ceylan’ın jüri başkanlığı yapacağı Uluslararası Panorama bölümünde yarışacak.

İngilizce, Fransızca, Türkçe ve Kürtçe dillerinde çekilen “Kızım Gibi Kokuyorsun” filminin çekimlerinin kısa bir bölümü Fransa ‘nın Nice kentinde, büyük bir bölümü ise Hatay, İskenderun, Samandağ, Antep ve Urfa tarafında gerçekleşti. Ekim 2019’da Fransa ve Belçika ile eş zamanda Türkiye’de de vizyona girmesi planlanıyor.

“Beatrice, Hevi ve İbrahim’i bu uzun yolda neler bekliyor?”

Başarılı yönetmen Olgun Özdemir’in kariyerindeki üçüncü uzun metrajlı filmi olan “Kızım Gibi Kokuyorsun”un hikayesi, 14 Temmuz 2016’da Fransa’nın Nice kentinde gerçekleşen Fransa Ulusal Günü kutlamaları sırasında gerçekleşen terör saldırısına dayanıyor.

Nice’de Bastille günü gerçekleşen terör saldırısında tüm aile fertlerini kaybeden Beatrice (Clemence Verniau) babasının vasiyeti üzerine ailesinin cenazelerini, göç ettikleri Antakya’da Ermeni köyü olan Vakıflı’ya getirir. Beatrice’in Samandağ’da kaldığı motelde yolu, aynı terör örgütünden dolayı başına bir sürü şey gelen Suriyeli Hevi (Yılşen Özdemir) ve ülkesine tatile gelmiş gurbetçi İbrahim (Çağlar Ertuğrul) ile kesişir. Bu üçlüden birinin bilmediğimiz bir yakını ise kayıptır. Beatrice, Hevi ve İbrahim; bu kayıp yakını bulmak için uzun bir yola çıkacaktır.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir