Kıvanç Sezer’in Üçüncü Uzun Metrajı 8×8 Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde

Yazan: Gökçe Erdoğan

“Babamın Kanatları” ve “Küçük Şeyler” filmleri ile seyircinin beğenisini kazanan Kıvanç Sezer’in yazıp yönettiği üçüncü filmi 8X8, bu sene 60’ıncısı düzenlenecek olan Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak. “Ulusal Uzun Metraj” kategorisinde yarışacak olan filmde sevilen oyuncular Alican Yücesoy, Ece Yüksel ve Halil Babür yer alıyor.

Prömiyerini, 54. Karlovy Vary Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde gerçekleştirmiş olan Küçük Şeyler ile tanınan Kıvanç Sezer’in senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği üçüncü uzun metraj filmi 8X8, 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde “Ulusal Uzun Metraj” kategorisinde yarışmaya hak kazanan filmlerden biri oldu.

Küçük Şeyler filmindeki performansıyla 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi erkek oyuncu seçilen Alican Yücesoy’la; sevilen oyuncular Ece Yüksel ve Halil Babür’ü buluşturan 8X8; tatil için kiraladıkları evde ummadıkları bir sürprizle karşılaşan bir çiftin hesaplaşmalarına sahne oluyor. Prömiyerini Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapacak olan 8X8; izleyiciye ilişkiler üzerine düşünecek bolca malzeme sunuyor.

Künye

8X8
2023, Türkiye

Yönetmen- Senaryo: Kıvanç Sezer
Yapımcı: Kaan Korkmaz- Hatip Karabudak- Kıvanç Sezer- Emin Akpınar
Yapım: Işık Sanat- Zebra Productions- Afaki Film
Oyuncular: Alican Yücesoy, Ece Yüksel, Halil Babür
Görüntü Yönetmeni: Hatip Karabudak
Uygulayıcı Yapımcı: Selim Güntürkün
Yapım Tasarımcısı: Ceyda Yüceer
Yardımcı Yönetmen: Zöhre Erdoğan Abanoz
Özgün Müzik: Turgut Mavuk- Can Saka

Kurgu: Selda Taşkın

Ses Kayıt: Tuncay Ayvaz

Renk: Haluk Korkut Turaç

Ses Tasarım: İlkim Temmuz Ulukır – Melodika

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir