Kelly Reichardt’ın Yeni Filmi “First Cow”dan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Zehra İncecik

A24, “The Souvenir” , “The Lighthouse” , “The Farewell” ve “Uncut Gams” gibi filmler sayesinde çok güçlü bir 2019 yılı geçirdi. Şimdi ise Kelly Reichardt’ın “First Cow” filmiyle yeni yıla etkili bir giriş yapacak. Bu samimi drama Reichardt’ın 2016’daki “Certain Woman” filminden bu yana ilk yayımladığı film olacak. Film ilk kez Telluride Film Festivali’nde eleştirmenlerin beğenisine sunuldu ve NYFF’de gösterildi.

“First Cow”, Jonathan Raymond’un “Half Life” romanından uyarlandı. Film, 19. yüzyılda geçiyor ve bir grup kürk tuzakçılarına katılan Cookie Figowitz adlı karakterin hikayesine odaklanıyor. Figowitz, Çinli bir dostuyla iş birliği yapıyor ve başarılı olmaya çalışıyor. Bu durum, bir süre sonra zengin bir adamın ineğine bağlı duruma geliyor. Indiewire kıdemli film eleştirmeni Eric Kohn, geçen yıl Telluride Film Festivali’nde “First Cow”a “tatlı ve yumuşak bir dost filmi” adını verdi.

First Cow

Kohn, “Reichardt, Kuzeybatı Pasifik’in doğal ihtişamlarında dolaşan iki arkadaş hakkında harika bir hikaye hazırladı. Hipnotize eden, öngörülemeyen filmin cazibesi o yeri karşılıklı başarısızlıklarla nasıl bulduklarından geliyor ve bu sonucun doğası henüz evcilleşmemiş bir Amerika bağlamında zengin çıkarımlara sahip.” dedi. “Reichardt, doğal güzellik ve insanlığın onunla olan karmaşık ilişkisiyle iletişim kurmada mükemmeldir, ancak ‘İlk İnek’ bu motifi zamansız bir rezonansa iter.”

“First Cow”, Amerika’da 6 Mart’tan itibaren seçili sinemalarda yayınlanacak. Türkiye’de ne zaman vizyona gireceği ise henüz belli değil. First Cow’un fragmanına aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın