Karlar Altında Kabuslar 20 Ocak’ta Beykoz Kundura’da!

Yazan: Gamze Çakan

Beykoz Kundura’nın kış filmleri programı için heyecanlı geri sayım başladı! Kar, kâbus ve mahsur kalma temalarından yola çıkarak sinema tarihinden üç başyapıtı bir araya getiren Karlar Altında Kâbuslar etkinliği 20 Ocak Cumartesi gecesi dj HüNKAR setiyle sona erecek.

Rocky dağlarında bir otel, Antarktika’da bir araştırma istasyonu, şehirden uzakta bir kasaba… Korku sinemasının zirvesi Stanley Kubrick şaheseri ‘Cinnet / The Shining’, John Carpenter imzalı bilimkurgu-korku klasiği ‘Şey / The Thing’ ve Harold Ramis’in sinir bozucu komedi harikası ‘Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day’, 20 Ocak Cumartesi günü Beykoz Kundura’da! Lastik Revizyon binasında gerçekleşecek gösterimlerin biletleri Mobilet üzerinden satışta.

Hikâyeleri, dünyaları, türleri apayrı olan, farklı zamanlarda çekilen bu üç film yeniden izlemek isteyenler için bu kez tarihi bir fabrikanın büyüleyici atmosferinde bir araya geliyor. Tek mekana sıkışan ve mahsur kalan karakterlerin karlar altındaki kâbusları Beykoz Kundura’da birleşiyor.

Film araları Marangozhane’de

Ham derinin işlendiği makineden, kundura ökçe makinesine, fabrikanın kreşinde bulunan beşikten, Sarıkamış askerleri için hazırlanan özel deri kar botuna… Sümerbank Beykoz Deri Kundura Fabrikası döneminden kalan eşyaların yer aldığı sergi alanı Marangozhane, sinemaseverler için keşif mekanı olacak. İzleyicilerin film aralarında vakit geçirebileceği yeme-içme alanı da Marangozhane’ye kurulacak.

Program

20 Ocak 2018 / Cumartesi

14:00 Kapı Açılış
15.00 Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day 101’
17:45 Şey / The Thing 109’
21:00 Cinnet / The Shining 146’
23:30 dj HüNKAR set

 

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir