John Turturro “Big Lebowski” Filminin Spin-off’unu Çekiyor!

Yazan: Gamze Çakan

John Turturro’nun “Big Lebowski” filmindeki Jesus Quintana karakteri için bir film yapmak istediği uzun zamandır biliniyor. Filmin senarist ve yönetmenleri Joel – Ethan Coen, sözkonusu projeyle ilgilenmediklerini pek çok kez söyleseler de, bu durum Turturro’yu pek durdurmuşa benzemiyor. En son 2013 yılında Woody Allen’ın başrolünde oynadığı “Fading Jigolo” filmini yöneten Turturro, şu sıralar “Going Places” adında bir film üzerinde çalıştığını söyleniyordu.

Bertrand Blier’nin 1974 tarihli Fransız seks komedisi “Les Valseuses”nin yeniden çevrimi olacağı duyurulan “Going Places” filmi, Birth.Movies.Death sitesinin Turturro’ya yakın kaynaklardan aldığı duyuma göre oyuncunun “The Big Lebowski”deki Jesus Quintana karakterini merkezine alan bir yan projeymiş.

İki hırsızın, bir kadına ilk orgazmını yaşatmak üzere girdikleri yarışı anlatan filmde Bobby Cannavale hırsızlardan biri olan Petey karaterini canlandırırken diğer hırsız da John Turturro’nun Jesus karakteri olacak. Filmde bahsi geçen kadını ise Audrey Tautou oynayacak. Susan Sarandon’ın da hapisten yeni çıkan bir suçluyu canlandıracağı “Going Places”ın çekimleri New York’ta başladı.

Turturro’nun 1990 tarihli “Miller’s Crossing” filminden beri işbirliği içinde olduğu Joel & Ethan Coen’in “Going Places” projesine dahil olmadığı söyleniyor. Coen kardeşlerin, Turturro’nun 2005 yılında çektiği ve başrollerinde yine Bobby Cannavale ve Susan Sarandon’ın yer aldığı “Romance&Cigarettes” filmine yatırım yaptığı düşünülürse, bu projeye onay vermeleri sürpriz olmaz.

Bunlar da ilginizi çekebilir