Jim Jarmusch’un Zombi Filmi ‘The Dead Don’t Die’dan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

En son 2016 yılında The Stooges grubunun belgesel filmini çeken Jim Jarmusch, üç yıl aranın ardından kadrosuyla göz dolduran zombi komedi filmi ‘The Dead Don’t Die’ filmiyle geri döndü. Kadrosunda Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Caleb Landry Jones, Rosie Perez, Iggy Pop, Sara Driver, RZA, Selena Gomez, Carol Kane, Austin Butler, Luka Sabbat ve Tom Waits’in yer aldığı film, Jim Jarmusch‘un çok sayıda ünlü isimli aynı anda çalıştığı ilk yapım. Yapımcılığını Animal Kingdom yapım şirketinin üstlendiği filmin dağıtım hakları ise Focus Features’a ait.

Birkaç yıl önce başrollerini Tilda Swinton ile Tom Hiddleston’ın paylaştığı ‘Only Lovers Left Alive’ isimli vampir filmini çeken Jarmusch, bu kez zombi türünde bir yapımla izleyenlerin karşısına çıkıyor. Filmin, ‘Shaun of the Dead’, ‘Zombieland’ ve ‘World War Z’ gibi filmler ile ‘The Walking Dead’, ‘The Strain’ benzeri dizilerle fantastik sinema severlerin gözdesi haline gelen ancak son zamanlarda izleyicilerin ilgisinin kaybolmaya başladığı zombi filmlerine olan ilgiyi diriltip diriltemeyeceği ise merak konusu.

Senaryosunu da Jim Jarmusch’un üslendiği ‘The Dead Don’t Die’ 14 Haziran’da vizyona girecek. Filmin dünya prömiyerini ise Jarmusch’un önceki 11 filminin de ilk kez gösterildiği Cannes Film Festivali’nde yapacağı tahmin ediliyor. ‘The Dead Don’t Die’ın Focus Festures tarafından yayınlanan fragmanı aşağıda yer almaktadır.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın