Jake Gyllenhaal “Fun Home” Romanından Uyarlanan Filmin Hem Yapımcısı Hem de Başrolü Olacak!

Yazan: Zehra İncecik

Jake Gyllenhaal farklı kariyer seçimleriyle izleyiciye hep ters köşe yaptıran bir aktör oldu. Sadece son 2 yılda oynadığı işlere bakarak bile bunu söyleyebiliriz; “Wildlife,” “The Sisters Brothers,” “Velvet Buzzsaw,” ve”Spider-Man: Far From Home.” Filmlerindeki unutulmaz performanslarıyla sadece yetenekli olduğunu değil, çok yönlü ve cesur olduğunu da kanıtladı.

Jake Gyllenhaal

The Sisters Brothers

Önümüzdeki zamanlarda ise “Fun Home”un roman-müzikal film versiyonuyla farklı seçimlerine devam edeceği görülüyor. The Daily Mail’den Baz Bamigboye’nin bir tweet’ine göre, Jake Gyllenhaal, müzikalin orijinal yönetmeni Sam Gold tarafından yönetilecek olan “Fun Home”un film uyarlamasında ortak yapımcı ve oyuncu olarak yer alacak. Sam Gold’un belirttiğine göre; filmin tam olarak müzikal olup olmayacağı ise belli değil.

Tony ödüllü müzikal, lezbiyen karikatürist Alison Bechdel’in grafik anılarına dayanıyor. Film, Bendhel ile yarı zamanlı ingilizce öğretmeni ve cenaze evi sahibi olan babasıyla ilişkisini anlatacak. Hikaye, Bechdel’in lezbiyen olarak kendi cinselliğini keşfetme yolculuğunu takip ederken, aynı zamanda eşcinsel olan ve intihar eden babasıyla olan ilişkisini anlatıyor. “Babam ve ben aynı küçük Pensilvanya kasabasında büyüdük. O eşcinseldi ve ben de eşcinseldim. Ve kendini öldürdü. Ve ben bir lezbiyen karikatürcü oldum.”

Jake Gyllenhaal

Bu film aktörün ilk queer rolü olmayacak. Brokeback Mountain efsanesinden sonra daha yakın zamanda Velvet Buzzsaw’daki Morf Vandewalt rolüyle bir dönüş yaptı.

Brokeback Mountain

Aynı adı taşıyan Bechdel’in grafik roman uyarlaması, lezbiyen kahramanı olan ilk Broadway müzikali olarak kabul ediliyor. “Fun Home” beş Tony ödülü kazandı: En İyi Müzikal, En İyi Orijinal Skor, Bir Müzikalin En İyi Kitabı, Bir Müzikalin En İyi Yönü ve Cerveris için bir Müzikalde En İyi Yönetmen.

Fun Home’un bu yıl ya da 2021’in başlarında yapıma başlaması bekleniyor olsa da bu haberin Gyllenhaal’ın Nine Stories prodüksiyon şirketi tarafından veya başka bir şekilde resmi olarak doğrulanmadı. Bu potansiyel uyarlamanın haberi hayranlarını heyecanlandırdı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın