Gizem Aksu ile Performatif Atölye Pembe Hayat Kuirfest’te!

Yazan: Gamze Çakan

Pembe Hayat KuirFest, 24 Ocak Perşembe akşamı, açılış töreni ve ardından Anahit Sahne‘de gerçekleşecek konser ve partiyle festival sezonunu açıyor. 25-26-27 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek olan festivale bu yıl Kıraathane İstanbul Edebiyat Evi, Fransız Kültür Merkezi ve Tasarım Atölyesi Kadıköy ev sahipliği yapacak.

Pembe Hayat KuirFest, LGBTİ+ bireylere sanat aracılığıyla ifade kanalları yaratmak üzere başlattığı atölyeler dizisine bu yıl, Gizem Aksu‘nun yürüteceği performatif atölyeyle devam ediyor. Atölye, 26 Ocak‘ta 13.30-16.00 saatleri arasında Asmalı Sahne‘de gerçekleşecek.

Sanatçı Gizem Aksu’nun bedenin organ’ik bilgeliğini araştıran ve birçok festivalde gösterilen solo performansı YU’da ve IV. Mardin Bienali için ürettiği bedenin yokluğu üzerine odaklanan Barınak, Barikat, Tabiat enstalasyonunda kullandığı obje; bedenin çokluğu ve bolluğunu kutlamak için ilk kez kuir bir bağlama ve birçok performansçıya açılıyor. Katılımcıların performatif araştırmacı olacağı bu atölyede; bedenin, hareketin ve algının kuir inşasına yönelik performatif önermeler denenecek. Atölyeye performatif denemelere açık olan herkes katılabilir.

Atölyeye katılmak için: https://goo.gl/forms/NRMxgvZWTN7MAw052

  • Son başvuru tarihi: 22 Ocak 2019’dur. Atölye içeriği, başvuruculara mail yoluyla iletilecektir.
  • Atölyeye katılım 15 kişilik kontenjanla sınırlıdır.

Fotoğraf: Derin Cankaya

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir