‘Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’dan İlk Fragman Yayınlandı!

Yazan: Gamze Çakan

Sundance Film Festivali’nin 2019 seçkisinde bulunan ve dünya prömiyerini dün gerçekleştiren Joe Berlinger imzalı ‘Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’ filminden ilk fragman yayınlandı. Ünlü seri katil Ted Bundy’yi Zac Efron’un canlandırdığı film, Bundy’nin işlediği suçları, yıllarca onun suçlu olduğuna inanmayı reddeden uzun süreli kız arkadaşı Elizabeth “Liz” Kloepfer’in bakış açısıyla anlatıyor. Liz rolünde Lily Collins’in yer aldığı filmin kadrosunda ayrıca John Malkovich, Haley Joel Osment, Kaya Scodelario ve Jim Parsons yer alıyor.

Yönetmen Joe Berlinger’ın 24 Ocak tarihinde Netflix’te yayınlanan ve Ted Bundy’nin davasına dahil olmuş kişiler ve hatta Bundy’nin kendiyle yapılan röportajların yer aldığı belgeseli ‘Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes’ ile ünlü seri katilin zihninde derin bir yolculuğa çıkmıştı. Bu belgeselin hazırlanması süresince Bundy ile ilgili pek çok bilgi edinen ve ünlü seri katile farklı bir bakış açısı yakalayan Berlinger için bu süreç, yönetmenin yeni filmi ‘Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’ için mükemmel bir ön çalışma oldu.

Filmin yapım şirketlerinden biri olan Voltage Pictures’ın yayınladığı teaser fragman, Ted’in Liz ile tanışması, kısa süren mutlulukları ve sonrasında Liz’İn Ted Bundy’nin tutuklanması ile başlayan karmaşıklaşan hayatından kesitler gösteriyor.

‘Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile’ın yayınlanan sinopsisi aşağıda yer almaktadır.

1969. Ted (Zac Efron) yakışıklı, akıllı, karizmatik, şefkatlidir. Ve temkinli bekar anne Liz Kloepfer (Lily Collins) onun çekiciliğine fazla karşı koyamaz. Onu ruh eşi olarak gören genç kadın, kısa zamanda göz kamaştıran bu genç adama aşık olur. Bibirleri hakkında her şeyi biliyor gibi görünen bu çiftin mutluluğu ve mükemmel görünen hayatı, Ted’in korkunç cinayetler ile suçlanması ve tutuklanmasıyla birlikte paramparça olur. Endişeler paranoyaya dönüşür ve kanıtlar arttıkça Liz, hayatını paylaştığı adamın aslında bir psikopat olabileceğini düşünmeye başlar.

Filmin yayıınlanan ilk fragmanına aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın