Coenler ve Spielberg’in Senaryo Danışmanı Karol Griffiths m2 Senaryo Geliştirme Atölyesi’nde

Yazan: Ayşe Ebru

Türkiye’deki sinemacılara senaryo geliştirme ve yapım mentorluğu sağlayan m2 Film Lab’ın, bu sene ikincisini düzenleyeceği Senaryo Geliştirme Atölyesi 8 – 12 Eylül ve 18 – 20 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. İlk veya ikinci uzun metraj filmi üzerine çalışan sinemacıların başvurabileceği ve katılımın ücretsiz olduğu atölyeye son başvuru tarihi 7 Ağustos.

Eylül ayındaki ilk oturumu İstanbul’da yüz yüze yapılacak etkinlikte, seçilen proje ekipleri, Film Independent Global Media Makers’in (GMM) senaryo ve yönetmenlik atölyeleri mentorları Ruth Atkinson ve Neal Dhand ve Türkiye’den senarist-yönetmen Ali Vatansever ile grup ve birebir olarak yoğun bir senaryo çalışması gerçekleştirecek. Etkinliğe paralel olarak düzenlenecek ve sektör profesyonelleri ve sinema öğrencilerine açık sanal masterclass’ların ilk konuğu senaryo danışmanı Karol Griffiths olacak. 20 yılı aşkın senaryo danışmanlığı kariyerinde Coen Kardeşler, Steven Spielberg, Seth Macfarlane ve Pamela Fryman gibi önemli isimlerle çalışan ve “The Art of Screen Editing” kitabının yazarı Griffiths, katılımcılara senaryo yazımı ve editörlüğü sürecine dair deneyimlerini aktaracak.

Geçtiğimiz sene çevrimiçi olarak gerçekleştirilen etkinliğin gördüğü yoğun ilgi üzerine, 2022 yılı m2 Senaryo Geliştirme Atölyesi, GMM programıyla işbirliği içerisinde ve Türkiye ABD Diplomatik Misyonu desteğiyle yürütülüyor. Atölye çalışmasına eşzamanlı olarak, etkinlik boyunca birçok yerli ve yabancı konuğun katılımıyla söyleşiler, masterclass ve vaka çalışmaları çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Etkinliğin Kasım ayındaki ikinci oturumunda ekipler, projelerine özel yapım stratejisi geliştirmek için yapım mentorlarıyla birebir çalışacak ve film yapımı ve pazarlama üzerine yoğunlaşacaklar.

Bütün oturumların İngilizce yürütüleceği atölyeye başvuru şartlarını öğrenmek için m2filmlab.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir