Buffalo ’66 | Vincent Gallo

Yazan: Berna Balkaya

Buffalo ’66

Yönetmen: Vincent Gallo
Senaryo: Vincent Gallo
Oyuncular: Vincent Gallo, Christina Ricci, Ben Gazzara, Mickey Rourke, Rosanna Arquette, Jan-Michael Vincent, Anjelica Huston, Kevin Pollak, Alex Karras
Tür: Komedi, Suç, Drama
Yapımcı Firma: Cinepix Film Properties, Lions Gate Films, Muse Productions
Yapım Yılı: 1998
Ülke: Amerika, Kanada
Süre: 110 dk.

Filmin Konusu:
İşlemediği bir suç yüzünden beş sene hapis yatan Billy’nin duyguları tamamen alt üst olmuştur ve hayattan beklentisi kalmamıştır. Serbest kaldığındaysa Billy, Scott isimli bir atletin yarıştığı müsabakada tüm parasını kaybeder.

Buffalo '66

Buffalo ’66

Hapse girmeden önce ise ailesini görmek isteyen Billy, daha önce ailesine yazmış olduğu mektuplarında bir nişanlıdan bahsettiği için Layla adlı bir dansçıyı kaçırarak ona ailesinin yanında zorla nişanlı rolü yapması için baskı yapar. Billy’nin annesi epey ilgisiz olsa da babasının sıcak kanlı tavırları Layla’nın hoşuna gider ve sanki rolünü zorla yapmıyormuş, gerçekten nişanlıymış gibi davranmaya başlar.

Buffalo '66

Evden ayrılan gençler geceyi geçirmek için otele giderler. Ertesi gün ayrılacaklarını bilmelerine rağmen otelde birlikte olurlar. Sabah Scott’ı bulmak için kulübe gitmeye karar veren Billy, sonrasında fark edecektir ki artık onun için tek önemli şey Layla’dır. Buffalo ’66

Filmin Fragmanı:


Filmden Replikler:

– Peki sarılabilir miyim?
+ Oh, hadi ama. Sadece el sıkışsak?
– Tamam.

Gerçeği mi bilmek istiyorsun? Okuldayken her istediğim kızı elde edebilirdim. İstediğim her kızı. Neden kız arkadaşım olmadı, biliyor musun? Ha? Çünkü hoşlandığım kimse yoktu. Hoşlandığım hiç kimse. İşte gerçek bu. İstediğimi elde edebilirdim. Hoşlandığım kimse yoktu çünkü kızlar berbat. Hepsi berbat. Hepsi kötü. Hepsi kötüydü, hem de hepsi. Senin gibi yalan söylerlerdi.

 

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir