Bored to Death Film Mi Oluyor?

Yazan: Gamze Çakan

HBO’nun komedi dizisi ‘Bored to Death’ üç sezonun ardından 2011’de iptal edilmişti. Başrollerinde Jason Schwartzman, Zach Galifianakis ve Ted Danson‘ın yer aldığı Jonathan Ames imzalı ‘Bored to Death’in iptali, özellikle dizinin hayranları tarafından üzüntüyle karşılanmıştı.

2013 yılında filminin çekileceği söylentileri başlasa da günümüze dek bu konuda bir adım atılmamıştı. Ta ki dün Vulture Festivali kapsamında düzenlenen “Reviving Bored to Death” (“Bored to Death’i Diriltmek”) isimli panele kadar.

Jonathan Ames, Jason Schwartzman, Zach Galifianakis ve Ted Danson‘ın katıldığı panelde özellikle dizinin yaratıcısı olan Ames’in açıklamaları ‘Bored to Death’in diriltilmesi konusunda umut vadeder nitelikteydi. Deadline‘ın haberine göre Ames, ‘Bored to Death’in olası film projesi için iki adet senaryo yazdığını söyledi.

Bu açıklama her ne kadar heyecan verici bir gelişme olsa da, yine de fazla umutlanmamak gerek, zira Ames yazdığı taslaklarla ilgili açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Belki de pek yolunda gitmedi, o yüzden ara verdim. Artık çok zaman geçti ama hala bu konu hakkında konuşuyoruz, bazı fikirlerimiz var.”

Jonathan Ames’in film projesinin ertelenmesi karşısındaki suskunluğunun bir diğer sebebi de film formatının kısıtlamalarıyla uğraşması olabilir. “Esas olay şu ki, bu gibi filmleri çektiğinizde işler bazen yolunda gitmeyebiliyor. Bir film 90 dakika, televizyonda karakterlerle birlikte nefes bile alabilirsiniz, ancak film tamamen farklı bir şey.” açıklamasını yapan Ames, dizinin bütünlüğünü asla bozmak istemediğini söyledi. Ancak Ames, yeniden birlikte çalışmanın çok eğlenceli olacağını da sözlerine ekledi.

Panele konuk olan ve en son Netflix’in ‘The Good Place’ dizisinde rol alan Ted Danson da, süreci hızlandırmak ve HBO‘nun diziye uzaklaşan ilgisini canlandırmak için projeyi Netflix’in ilgilenebileceği bir platforma koyabileceklerini söyledi. Bunun üzerine Jonathan Ames, “Artık bir manşetimiz var: “Netflix ‘Bored to Death’ filmiyle ilgileniyor!” Biri bu başlığı tweet’lemek ister mi?” açıklamasını yaptı.

‘Bored to Death’in dizi ya da film olarak “dirilmesi”ne dair gelişmeler oldukça size haber vereceğiz. O zamana dek eski bölümlerle idare edeceğiz gibi görünüyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın