Bir Yaz Gecesi Festivali 16 Temmuz’da Beykoz Kundura’da Başlıyor

Yazan: Ayşe Ebru

Bir Yaz Gecesi Festivali, 16 Temmuz’da Beykoz Kundura’da başlıyor. Bu yıl beşincisi düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin Temmuz programında; Suffragette / Diren!, A Star Is Born / Bir Yıldız Doğuyor ve Judy’nin de aralarında olduğu beş film açık havada seyirciyle buluşacak.

Kundura Sinema ve Sahne’nin düzenlediği ve açık havada film ve konser programıyla Boğaz’ın kıyısında unutulmaz anlara davetiye çıkaran Bir Yaz Gecesi Festivali, 16 Temmuz’da Beykoz Kundura’da başlıyor. Beykoz Kundura’nın Kültür ve Sanat Direktörü S. Buse Yıldırım’ın küratörlüğünde hazırlanan film programında klasiklerden belgesellere, ödüllü yapımlardan canlı müzik eşliğinde sessiz film gösterimlerine, zengin bir film seçkisi sunulacak.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek Bir Yaz Gecesi Festivali’nin Temmuz programında;

Tarihin ilk kadın hareketlerinden birini ateşlemiş kadınların hikâyesini Carey Mulligan, Helena Bonham Carter ve Meryl Streep’in ışıldayan oyunculuklarıyla anlatan Suffragette / Diren!,

George Cukor’ın Judy Garland’a Altın Küre kazandırmış 1954 tarihli müzikal klasiği A Star Is Born / Bir Yıldız Doğuyor,

Renée Zellweger’in Judy Garland performansıyla Altın Küre ve Oscar heykellerine uzandığı Judy‘nin de aralarında olduğu beş film açık havada seyirciyle buluşacak.

Bir Yaz Gecesi Festivali’nin biletleri 25 Haziran’dan itibaren beykozkundura.com adresinden satışta.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir