Bill Skarsgård, Robert Eggers’ın Yeni Filminde Yer Almayacağını Duyurdu!

Yazan: Gökçe Erdoğan

Geçtiğimiz ay, Robbert Eggers’ın üçüncü uzun metrajlı filmi olan The Northman için çekimlere başlanmıştı. Yönetmen, The Witch ile yakaladığı başarıyı geçen yıl Robert Pattinson ve Willem Dafoe’nun yer aldığı The Lighthouse ile sürdürmüştü. İntikam temalı bir Viking efsanesini anlatan yeni filmiyse 10. Yüzyıl İzlanda’sında geçiyor. Filmin çekimleri şu anda Kuzey İrlanda’da devam etmekte.

Setten gelen çeşitli fotoğraflardan yola çıkarak Bill Skarsgård’ın filmde yer almayacağı birkaç haftadır konuşuluyordu. Ancak, Bill Skarsgård bu durumu daha yeni onayladı. Bu ay içinde yayınlanacak olan Netflix filmi The Devil All The Time’ı tanıttığı bir röportajında pandemi sürecinde projelerin çekim programlarının değişmesi sonucu yaşanan çakışmalar sebebiyle filmde yer alamayacağını söyledi. Kendisinin de bu durum yüzünden üzgün olduğunu belirtirken Robert Eggers’ı günümüzün en iyi sinemacılarından biri olarak tanımladı.

Filmin çekimlerinin ise aslında aylar önce başlamış olması gerekiyordu ancak pandemi sebebiyle durdurulmuştu. Bu süreçte de Robert Eggers ve ekibi setin kurulması gibi prodüksiyon detayları üzerinde çalıştı.

Bill Skarsgård
Bill Skarsgård, Alexander Skarsgård

Filmde hala bir Skarsgård yer alıyor. O da Bill Skarsgård’ın kardeşi Alexander Skarsgård. Daha önce 2000 tarihli Järngänget / White Water Fury isimli gerilim filminde birlikte rol alan iki kardeş, 20 yıl sonra neredeyse aynı filmde oynayacaktı.

Kalabalık ve güçlü bir kadroya sahip olan The Northman’de ayrıca Nicole Kidman, Ethan Hawke, The Witch’ten Anya Taylor Joy ve The Lighthouse’tan Willem Dafoe bulunuyor. Ek olarak, İzlandalı şarkıcı Björk de filmde ufak bir role sahip olacak. Şimdilik setten gelen bilgilere göre Björk’ün Slav bir cadıyı canlandıracağı söyleniyor.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir