Benedict Cumberbatch ve Jake Gyllenhaal, Luca Guadagnino’nun ‘Rio’ Filminin Kadrosunda Yer Alabilir!

Yazan: Gamze Çakan

‘I Am Love’ ve ‘A Bigger Splash’ filmlerinin yönetmeni Luca Guadagnino, senaryosunu ‘Peaky Blinders’ ve ‘Taboo’ dizileri ile ‘Eastern Promises’ ve ‘Locke’ filmleriyle bilinen Steven Knight’ın kaleme aldığı ‘Rio’ filmini yönetecek.

Başroller için ise Jake Gyllenhaal ve Benedict Cumberbatch ile görüşmelerin başladığı film, Rio de Janeiro’daki varlıklı bir arkadaşını ziyaret eden bir ekonomi muhabirinin, arkadaşına sahte ölüm kurgusunun içine çekilmesini konu alıyor. Senaryoyla ve kadroda yer alabilecek diğer oyuncuların bilinmediği ‘Rio’nun çekimlerinin ise 2018’in başında başlaması bekleniyor.

Filmin yapımcılığını Studiocanal’ın yanı sıra, eğer anlaşma sağlanırsa Jake Gyllenhaal’ın Nine Stories Productions ve Benedict Cumberbatch’in Adam Ackland ile ortak olduğu Sunny March yapım şirketi de üstlenecek. Studiocanal’ın filmi, uluslararası haklarını satabilmek için Cannes Film Festivali’ne götürmesi bekleniyor.

Yakın zamanda ‘Sundays in the Park’ isimli Broadway müzikalinde sahne alan Jake Gyllenhaal’ı, bu yıl dünya prömiyerini Cannes’da gerçekleştirecek olan Joon-ho Bong imzalı ‘Okja’, David Gordon Green’in filmi ‘Stronger’ filmlerinde izleyeceğiz. Gyllenhaal ayrıca, Paul Dano’nun ilk yönetmenlik çalışması ‘Wildlife’ın çekimlerini tamamlarken, Jacques Audiard’ın ingilizce dilindeki ilk filmi ‘The Sisters Brothers’ın çekimlerine ise bu yaz başlayacak.

En son ‘Doctor Strange’ filminde izlediğimiz Benedict Cumberbatch ise The Weinstein Company’nin ‘The Current War’ filminde ‘Thomas Edison’ı canlandıracak. Cumberbatch, ayrıca Illumination Entertainment’ın ‘How the Grinch Stole Christmas’ isimli animasyonda Grinch’i seslendirecek.

Yorum Yapın

Bunlar da İlginizi Çekebilir