Benedict Cumberbatch, ‘Good Omens’ Dizisinde Şeytan’ı Canlandıracak!

Yazan: Gamze Çakan

Neil Gaiman ve Terry Pratchett tarafından yazılan “The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch” isimli romandan televizyona uyarlanan ‘Good Omens’ dizisi ile ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanıyor.

Amazon Prime’da 31 Mayıs 2019 tarihinde yayınlacak olan ‘Good Omens’, fani dünyada kısılı kalmış bir melek ve iblisin hikayesini anlatıyor. 6.000 yıllık alışılmadık bir dostluğu olan bu iki varlık, bir deccalin dünyaya gelmesi ve beraberinde yaklaşan kıyametı getirmesinin ardından işbirliği yapmak zorunda kalır. Bu zoraki işbirliğinin ilk adımı bu deccalı ilk olarak nereye bıraktıklarını hatırlamak olacaktır.

Yapımcılığını BBC Studios, Amazon Studios, Blank Corporation ve Narrativia’nın üstlendiği dizinin uygulayıcı yapımcıları ise Gaiman, Mackinnon, Chris Sussman, Simon Winstone ve Rob Wilkins oldu. ‘Good Omens’in ilk teaser fragmanı 6 Ekim 2018’de Amazon Prime Video tarafından yayınlanmıştı. İlk yayınlanan bu teaser’ı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Dizinin kadrosu ise oldukça dikkat çekici. Michael Sheen bir melek olan Aziraphale’i ile David Tennant’ın ise Crowley adındaki iblisi canlandırdığı dizide ayrıca Anna Maxwell Martin, Jon Hamm, Josie Lawrence, Adria Arjona, Michael McKean, Miranda Richardson, Jack Whitehall, ve Nick Offerman rol alıyor. Yakın zamanda heyecan verici kadro haberleri Tanrı’yı ise Frances McDormand seslendiriyor. Dizinin kadrosuna ise Şeytan rolünde karşımıza çıkacak olan Benedict Cumberbatch eklendi.

Benedict Cumberbatch

Douglas Mackinnon tarafından yönetilen altı bölümlük ‘Good Omens’in senaryosunu ise kitabın yazarlarından biri olan Neil Gaiman kaleme aldı. Daha önce yine Neil Gaiman’ın eserinden uyarlanan Dirk Gently’s Holistic Detective Agency’nin bazı bölümlerini yöneten MacKinnon, Doctor Who’da David Tennant ile, Sherlock’ta Benedict Cumberbatch’le çalışmıştı.

‘Good Omens’in kadro haberlerinin yanı sıra bir de dizinin açılış sekansı yayınlandı. Bu videoya aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın