29. Ankara Uluslararası Film Festivali Ödül Töreni 28 Nisan’da!

Yazan: Gaye Taşkan

19 Nisan’dan bu yana Ankaralı sinemaseverlere sanat dolu günler yaşatan Ankara Uluslararası Film Festivali‘nin ödül töreni 28 Nisan Cumartesi günü 19.30’da Cer Modern‘de yapılacak. Sunuculuğunu Özge Uzun ve Ünsal Ünlü‘nün üstlendiği gecede ödüllerin takdim edilmesinin ardından Trio Ancyra sahne alacak.

Yarışma sonuçlarının merakla beklendiği törene Ulusal Uzun Film Yarışması seçici kurulu ve beyazperdenin tanınmış simaları da katılacak. Ödüllü yönetmen Barış Pirhasan‘nın başkanlığını üstleneceği seçici kurulda oyuncu Songül Öden, oyuncu Güven Kıraç, yazar Şebnem İşigüzel ve görüntü yönetmeni Meryem Yavuz yer alıyor.

Bu yıl Ulusal Uzun Film Yarışmasında 10 uzun film, Ulusal Belgesel Film Yarışmasında 10 belgesel film ve Ulusal Kısa Film Yarışmasında 13 kısa filmin yarıştığı festivalin ödül gecesinde toplam 20 dalda ödül verilecek.

Festival programında 55 ulusal ve uluslararası uzun metrajlı, 19 belgesel ve 84 kısa film yer aldı. Berlinale, Viennale, Cannes, Toronto, Locarno, Tribeca, Sundance, Hamburg, Rotterdam ve San Sebastián gibi uluslararası film festivallerinden filmlerin yer aldığı festival kapsamında 181 yönetmenin 158 filmi gösterildi.

Festivalde konuk sinemacıların katıldığı söyleşiler ve Festilab atölyeleri ilgi gördü. Katılımın yoğun olduğu yarışma gösterimleri Kızılay Büyülü Fener Sineması‘nda gerçekleşirken, seçici kurullar filmleri seyircilerle birlikte izledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Bırakın