Zeitgeist Addendum Belgeselini de Sitemizden Online Olarak İzleyebilirsiniz

zeitgeist_the_movie

Zeitgeist: The Movie” belgeselinin devam niteliğinde olan “Zeitgeist Addendum”, ilk belgeselin üçüncü yarısında yer alan Amerika Merkez Bankası politikalarını daha ayrıntılı şekilde açıklarken bu politikaların insanları nasıl birer modern köle haline getirdiğini gösteriyor.

İkinci kısımda ise bankaların, şirketler ve hükümetlerle yaptığı anlaşmalar ve ürettikleri savaş taktikleri sonucu ortaya çıkan ekonomik suikastçiler konu alınıyor. Eski bir ekonomik suikastçi olan John Perkins’in anlatımıyla yıllar boyunca gelişme gösteren ülke liderlerine düzenlenen suikastler açıklanıyor.

Üçüncü kısımda açgözlülük ve rekabet kavramlarının insan doğasının bir sonucu olmadığı, bu kavramların aslında yaratıldığı ve yaygınlaştırıldığı açıklanıp insan doğası sosyolojik açıdan inceleniyor.

Dördüncü ve son kısımda ise, gittikçe yaygınlaşan sosyal çöküşün ana nedenleri belirlenmeye çalışılıyor. Ancak bu kez çözüm önerisi de sunuluyor. Çözüm olarak Sosyolog Jacque Fresco ve yardımcısı Roxanne Meadows’un uzun süren çalışmaları sonucu tasarladıkları, günümüz ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bir sosyal sistem olan Venüs Projesi sunuluyor. Politik, ahlaki, yasal ya da insanlık tarihinden bu yana ortaya çıkagelmiş hiçbir kavrama dayanmayan bu proje, modern, batıl olmayan bir anlayışı temel alıyor.

Özetle, “Zeitgeist: Addendum”da var olan ekonomik düzenin açıklanmasının yanında alternatif bir çözüm önerisi de sunuluyor. Bagimsizsinema.com olarak “Zeitgeist: The Movie” belgeseli ile birlikte “Zeitgeist Addendum”u da izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

İyi seyirler!

Not: Görüntü, DVD kalitesine yakın çözünürlükte olduğu için, izlemeye başlamadan önce birkaç dakika yüklenmesini beklemenizi tavsiye ederiz.

12 Comments

 1. o.gunes diyor ki:

  Ellerinize saglik.

 2. ofelya diyor ki:

  dün yarısına kadar izledim ama bugün değil izlemek, 14 sn sonra tekrar başa dönmeye başladı 🙁

 3. pentagram diyor ki:

  bişi anlamadım..!!!!

 4. tiamat diyor ki:

  38. dakikadan sonra başa dönüyo 🙁

 5. linger diyor ki:

  zeitgeist belgeselını ızlemek ıcın uye oldum ama maalesef arkadaslara katılıyorum,basa donup duruyor,lutfen birseyler yapın

 6. mally diyor ki:

  takılma yok, gayet güzel bir görüntü kalitesinde izledim. izlemeden önce ne ile karşı karşıya olduğunuz hakkında pek bir fikriniz muhtemelen olmayacak benim olmadığı gibi. İlk önce Zeitgeist-The Movie yi ondan sonra Addendum u izlemelisiniz. Ben tersten başladım çünkü The movie den haberim yoktu.

  Gerçekler çok fena çarpılacak suratınıza hazır olun.

 7. mustafa aslaner diyor ki:

  cok mantıklı,ancak dini tamamen reddediyor,bilmiyorum belki ben yanlış yapıyorum ama dine körü körüne hiç bağlanmadım,dini kullanarak öldür diyenlere hiç hak vermedim.fikir güzel,amaç güzel,gösterilen çarpıklık güzel,sürecin bilimle desteklenmeside harika nitekim zayıf bir nokta var,ölüm ve sonrası…hala ahiret inancını yok edemedilerki bilmiyorum hıristiyanlıkta belki işe yarar bu ancak islam zaten kötü olanı emretmemişki.islam öldürmeyin,sevin,yardımlaşın diyor,zekat,fitre vs vs bunlar var olan bir otoriteyi daha zenginleştirmek için yapılabilecek şeyler değil.tamam bağnaz bir anlayışa bende karşıyım,ama islam hoşgörü dini ve anlattıklarıyla paralel bir çok yönü var,şuanki türkiyede art niyetli kişiler tarafından kullanılması onu tamamen reddetmemi gerektirmez diye düşünüyorum.allahı seviyorum onun için iyi şeyler yapmayı istiyorum savaşmak değil bu istek ama.

 8. barkod sistemi diyor ki:

  Valla bende birşey anlamadım.

 9. gkt diyor ki:

  anlaşılmayacak ne var ; çok merak ediyorum

 10. güneşer diyor ki:

  Tanrının varlıgını gösterdigi her türlü kurum birer kan emici vampirdir kitaplarındaki ( tevrat,incil,kuran ) ayetlerle belgelidir UYAN EY GÖZLERİM BUGÜNKÜ GAFLETTEN UYAN

 11. BilapharrannY diyor ki:

  Hello

  Very well designed Gps locator are available on market.

  Car Spy Camera can record very clear voices even from the distance of six meters.

  http://www.bespy.be/images/T/BSDVR011%20.jpg

  Have Great Day

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir