Ana sayfa Haberler Genel Kadir Has Üniversitesi’nde Sinemaya Sansür!

Kadir Has Üniversitesi’nde Sinemaya Sansür!

Sansür sadece internet üzerinde değil hayatımızın her anında ve bireyin öne geçmeye, kendini ifade etmeye çalıştığı her alanda kendini gösteriyor. Kadir Has Üniversitesi Sinema klübü sorumlusu Yiğit Sevinç’den aldığımız bir maili sizlerle paylaşmak istiyoruz ve kafalarına yatmayan her şeyi, özellikle de kültür faaliyetlerini ‘boş iş’ olarak yaftalayanları protesto etmeye çağırıyoruz.

Yiğit diyorki:

“2 yıldır ittire ittire Kadir Has Üniversitesi’nde sinema alanında birşeyler yapmak için uğraşıyoruz. Üniversite yönetiminin saçma uygulamalarını, kulübe boş iş gözüyle bakmalarını umursamadan didindik durduk bu güne kadar. Bu sabah gösterimi duyurmak için izinli(Her afişe iki yetkilinin imza, kaşesi) olarak astığımız afişlerimiz güvenlik görevlileri tarafından toplatıldı. Olay aslında çok uzun ve dallı budaklı.

Emeğimizi çalan, önümüze taş koyan, şevkimizi kıran, Kadir Has Üniversite’sinde öğrenciye nefes alacak fırsat bıraktırmayan, afişlerimizin toplatılmasını sağlayan başta Genel Sekreterimiz Sn. Ahmet Söğütlü olmak üzere tüm yetkilileri protesto ediyoruz!

Bu mesele artık 450 üyeli HasSinek’in onur meselesi olmuştur ve sansüre karşı olan, emeğin yanında olan herkesin desteğini beklemektedir.”

Sansür hakkında ayrıntılı bilgiye www.khassinek.com adresinden ulaşabilirsiniz. Teşekkürler, Yiğit Sevinç – Kadir Has Üniversitesi Sinema Kulübü “HasSinek”

http://www.khassinek.com/